Pavļuts: Pēc mājsēdes beigām nevakcinētajiem atlaižu nebūs

Dzīve pēc mājsēdēs būs un, kā jau tika nolemts pirms tās stāšanās spēkā, pret Covid-19 vakcinētie un vīrusu pārslimojošie varēs saņemt pakalpojumus «zaļajā režīmā», TV24 raidījumā Nedēļa. Post scriptum sola veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Cilvēki, kuri nebūs līdz noteiktajam datumam saņēmuši vakcinācijas sertifikātus, joprojām saskarsies ar ierobežojumiem un daļai darbs uz laiku varētu tikt uzteikts.

«Mēs pateicām, ka 15.novembrī mēs iesim no mājsēdes ārā, pat saprotot, ka dati nerādīs sevišķi labu ainu, bet mēs būsim novērsuši daudz lielāku pasliktinājumu. Mājsēdes jēga bija nepieļaut vēl lielāku saslimstības vilni, kurš tagad ir apstājies un sāk dilt, kā arī nepieļaut pārslodzes slimnīcās,» atgādina Pavļuts.

Viņš turpina: «No mājsēdes iesim ārā tajā pašā veidā, kā iegājām, – bija «zaļais režīms», kurā tikai vakcinētiem un pārslimojošiem cilvēkiem pieejami dažāda veida pakalpojumi. Pamatā uz to mēs arī ejam. Tas, kas varētu mainīties – vairāk tiks izmantoti antigēnu eksprestesti, daudz vairāk. Nevakcinētiem cilvēkiem ir jārēķinās, ka nekādu atkāpju nebūs.»

Spēkā paliks pienākums publiskā sektorā strādājošajiem no 15.novembra būt ar sadarbspējīgiem sertifikātiem.

Tie ir valsts un pašvaldību darbinieki, mediķi, skolotāji un citi. «Pārējiem, klātienē klientu apkalpošanā iesaistītajiem, ir otrs datums – 15.decembris. Arī to lūdzam nenokavēt,» aicina ministrs.

Lasiet arī: Levits: Visai Latvijai ir jāpalīdz Latgalei pārvarēt Covid-19 pandēmiju

Uz jautājumu, vai obligātais pienākums vakcinēties pret Covid-19 neradīs sekas, piemēram, slēgtus mazos veikalus lauku reģionos, veselības ministrs atbild noraidoši: «Protams, kaut kādas sekas varētu būt, bet domāju, ka viņas būs mazākas, nekā šobrīd kādam šķiet. Es vienkārši zinu, kādi ir tie cipari – cilvēku skaits, kuri nebūs paguvuši līdz 15.novembrim vakcinēties. Tiksim galā! Un tie, kuri nebūs uzsākuši vakcināciju līdz šim termiņam, jārēķinās, ka nebūs nekādas atkāpes, būs atstādināšanas, kā paredzēts.»

Pēc Pavļuta domām, ka iespējamās sekas saistībā ar tiem, kuri turēsies pretī vakcinācijai, ir daudz mazākas nekā tās grūtības, kuras jau tagad kā sabiedrība pārdzīvojam – 50 nāvju dienā, noslēgta ekonomika, mājsēde utt.

«Es domāju, ka mums vairs nav izvēles. Tās nepatīkamās sekas ir daudz mazākas par tām šausmām, kas mums ir jānovērš,» uzskata veselības ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas