bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Pavļuts: problēmas būvniecības procesā negatīvi ietekmē investīcijas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts

Problēmas būvniecības procesā šobrīd ir viens no galvenajiem faktoriem, kas kavē sasniegt turpmākus Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabojumus un arī kavē jaunu investīciju piesaisti, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

«Turklāt tās kavē investīcijas ne tikai nekustamo īpašumu nozarē, bet arī rūpniecībā, kur nepieciešamas jaunas ražošanas platības. Šobrīd būvniecības projekta saskaņošana var prasīt ilgāku laiku nekā pats būvniecības process, turklāt arī gadījumos, kad problēmām šķietami nemaz nevajadzētu būt,» norāda ekonomikas ministrs.

«Nerisinot šos jautājumus pietiekami ātrā tempā, mēs nevaram cerēt, ka Latvija varēs iegūt augstākas pozīcijas starptautiskajos novērtējumos, piemēram Doing Business vai Globālās konkurētspējas indeksā, kuriem līdzi seko investori, pieņemot lēmumu par investīcijām kādā valstī. Piekrītu argumentiem, ka par priekšlikumiem grozījumiem Būvniecības likumā ir vēl nepieciešamas diskusijas, lai tie būtu samērojami ar iedzīvotāju interesēm un Administratīvā procesa likumu. Tomēr Saeimas balsojums, noraidot priekšlikumus jau 1.lasījumā un atsakoties tos skatīt vispār, ir pārsteigums. Visus neskaidros jautājumus varēja izdiskutēt arī līdz grozījumu skatīšanai 2. un 3.lasījumā,» tā Pavļuts. Viņaprāt, Saeimas ceturtdienas, 17.janvāra, balsojuma cena Latvijas ekonomikai var atspēlēties ne vien sliktākās pozīcijās starptautiskajos novērtējumos, bet arī zaudētās investīcijās un neizveidotās darbavietās.

Ministrs atgādina, ka sapratne par nepieciešamību rast ātru risinājumu tika panākta gan ar premjeru un Ministru kabinetā, gan Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju koordinācijas padomē, gan arī Saeimas Tautsaimniecības komisijā. Deputāti atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus grozījumiem Būvniecības likumā, lai līdz jaunā Būvniecības likuma pieņemšanai netiktu bremzētas jaunas investīcijas un darbavietu veidošanās Latvijas ekonomikā.

Kā zināms, Saeima ceturtdien, 17.janvārī, pirmajā lasījumā noraidīja grozījumus Būvniecības likumā. Tie paredzēja īsākus termiņus būvatļaujas apstrīdēšanai.

Ministrijas sagatavotie grozījumi paredz svītrot no likuma paredzētās būves publiskās apspriešanas procedūru būvniecības procesā. Tāpat paredzēts saīsināt būvatļaujas apstrīdēšanas termiņu, nosakot to vienu mēnesi no būvatļaujas izsniegšanas brīža, ja būvniecības ierosinātājs nodrošinājis pienācīgu trešo personu informēšanas procedūru (šobrīd šis termiņš var būt pat viens gads).

Tāpat ministrija uzskata, ka strīdu gadījumos iespējams paātrināt būvatļaujas apstrīdēšanas iesnieguma izskatīšanas procesu pašvaldībās, nosakot, ka iestāde administratīvo lietu izskata mēneša laikā. Ja nepieciešams papildus izvērtējums, izskatīšanas termiņu var pagarināt līdz četriem mēnešiem Šobrīd atsevišķās pašvaldībās iesniegums tiek pagarināts līdz pat vienam gadam.

Minētie grozījumi gan nenovērš gadījumus, kad persona, iesniedzot pieteikumu, var apturēt būvatļauju, tomēr nodrošina ātrāku jautājuma izskatīšanu pašvaldībā, lai komersants savu interešu aizsardzībai pēc iespējas ātrāk varētu izmatot administratīvā procesa pagaidu aizsardzības līdzekļus. Ekonomikas ministrija uzskata, ka, veicot atbilstošus grozījumus spēkā esošajā Būvniecības likumā, tiks atvieglota un veicināta gan pašmāju, gan ārvalstu komersantu investīciju veikšana Latvijā, radot vienkāršāku un paredzamāku būvniecības procesu, neradot risku apturēt uzsākto investīciju projektu un zaudēt jau veiktos ieguldījumus.

102.000.102.3584


Pievienot komentāru

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Urbanovičs vēlas pārliecināties par Saskaņas Rīgas domes frakcijas spēju strādāt, solot nemitīgu kontroli pār to

Partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs sola nemitīgi kontrolēt politiskā spēka frakciju Rīgas domē, un vēlas pārliecināties, ka tā spēj strādāt.

Elenger sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas termināļa

Igaunijas Eesti Gaas meitasuzņēmums SIA EG Energija, kas strādā ar zīmolu Elenger, sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Lielais Kristaps. Labākie aktieri – Reinis un Nevarauska, labākā spēlfilma – Oļegs

Īpašā žūrijas atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna tika piešķirta filmai 1906, kuras režisors ir Gatis Šmits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!