bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.02.2020 | Vārda dienas: Donats, Konstance
LatviaLatvija

Pavļuts: problēmas būvniecības procesā negatīvi ietekmē investīcijas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts

Problēmas būvniecības procesā šobrīd ir viens no galvenajiem faktoriem, kas kavē sasniegt turpmākus Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabojumus un arī kavē jaunu investīciju piesaisti, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

«Turklāt tās kavē investīcijas ne tikai nekustamo īpašumu nozarē, bet arī rūpniecībā, kur nepieciešamas jaunas ražošanas platības. Šobrīd būvniecības projekta saskaņošana var prasīt ilgāku laiku nekā pats būvniecības process, turklāt arī gadījumos, kad problēmām šķietami nemaz nevajadzētu būt,» norāda ekonomikas ministrs.

«Nerisinot šos jautājumus pietiekami ātrā tempā, mēs nevaram cerēt, ka Latvija varēs iegūt augstākas pozīcijas starptautiskajos novērtējumos, piemēram Doing Business vai Globālās konkurētspējas indeksā, kuriem līdzi seko investori, pieņemot lēmumu par investīcijām kādā valstī. Piekrītu argumentiem, ka par priekšlikumiem grozījumiem Būvniecības likumā ir vēl nepieciešamas diskusijas, lai tie būtu samērojami ar iedzīvotāju interesēm un Administratīvā procesa likumu. Tomēr Saeimas balsojums, noraidot priekšlikumus jau 1.lasījumā un atsakoties tos skatīt vispār, ir pārsteigums. Visus neskaidros jautājumus varēja izdiskutēt arī līdz grozījumu skatīšanai 2. un 3.lasījumā,» tā Pavļuts. Viņaprāt, Saeimas ceturtdienas, 17.janvāra, balsojuma cena Latvijas ekonomikai var atspēlēties ne vien sliktākās pozīcijās starptautiskajos novērtējumos, bet arī zaudētās investīcijās un neizveidotās darbavietās.

Ministrs atgādina, ka sapratne par nepieciešamību rast ātru risinājumu tika panākta gan ar premjeru un Ministru kabinetā, gan Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju koordinācijas padomē, gan arī Saeimas Tautsaimniecības komisijā. Deputāti atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus grozījumiem Būvniecības likumā, lai līdz jaunā Būvniecības likuma pieņemšanai netiktu bremzētas jaunas investīcijas un darbavietu veidošanās Latvijas ekonomikā.

Kā zināms, Saeima ceturtdien, 17.janvārī, pirmajā lasījumā noraidīja grozījumus Būvniecības likumā. Tie paredzēja īsākus termiņus būvatļaujas apstrīdēšanai.

Ministrijas sagatavotie grozījumi paredz svītrot no likuma paredzētās būves publiskās apspriešanas procedūru būvniecības procesā. Tāpat paredzēts saīsināt būvatļaujas apstrīdēšanas termiņu, nosakot to vienu mēnesi no būvatļaujas izsniegšanas brīža, ja būvniecības ierosinātājs nodrošinājis pienācīgu trešo personu informēšanas procedūru (šobrīd šis termiņš var būt pat viens gads).

Tāpat ministrija uzskata, ka strīdu gadījumos iespējams paātrināt būvatļaujas apstrīdēšanas iesnieguma izskatīšanas procesu pašvaldībās, nosakot, ka iestāde administratīvo lietu izskata mēneša laikā. Ja nepieciešams papildus izvērtējums, izskatīšanas termiņu var pagarināt līdz četriem mēnešiem Šobrīd atsevišķās pašvaldībās iesniegums tiek pagarināts līdz pat vienam gadam.

Minētie grozījumi gan nenovērš gadījumus, kad persona, iesniedzot pieteikumu, var apturēt būvatļauju, tomēr nodrošina ātrāku jautājuma izskatīšanu pašvaldībā, lai komersants savu interešu aizsardzībai pēc iespējas ātrāk varētu izmatot administratīvā procesa pagaidu aizsardzības līdzekļus. Ekonomikas ministrija uzskata, ka, veicot atbilstošus grozījumus spēkā esošajā Būvniecības likumā, tiks atvieglota un veicināta gan pašmāju, gan ārvalstu komersantu investīciju veikšana Latvijā, radot vienkāršāku un paredzamāku būvniecības procesu, neradot risku apturēt uzsākto investīciju projektu un zaudēt jau veiktos ieguldījumus.

102.000.102.3584


Pievienot komentāru

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu.

Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļautai «pelēkajā sarakstā»

Kā uzsvēra Purgaile, «Latvija ir pelnījusi  tur  «pelēkajā sarakstā» nebūt.» Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemsara Riekstukalnā, Kasešu nakts un Svaparapa

Februāra vidus parasti tiek sagaidīts sirsnīgās noskaņās, tuvojoties Valentīndienai.

Viļņa un Airbnb vienojas par tūristu nodokļa iekasēšanu

Populārā īstermiņa izīrēšanas platforma Airbnb, kas bieži kritizēta par regulācijas trūkumu, tomēr februāra vidū saņēmusi uzslavas, kad tā parakstīja vienošanos ar Viļņas pilsētas pašvaldību.

Nepietiekamās valsts valodas zināšanas pašvaldību deputātiem būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!