Pavļuts un ārstu biedrības lūdz daudz stingrākus ierobežojumus; vērtēs ārkārtas situācijas ieviešanu

Norādot uz Covid-19 situācijas pasliktināšanos, Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts lūdzis pirmdienas, 4.oktobra, koalīcijas sanāksmē skatīt stingrāku pasākumu ieviešanu.

Vietnē Twitter viņš raksta, ka Covid-19 situācija Latvijā turpinājusi strauji pasliktināties arī nedēļas nogalē. «Piektdien hospitalizēto skaits pārsniedza 500, šodien jau 588. Esmu saziņā ar premjeru, lūdzu šodien koalīcijas sanāksmē skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu.»

Arī Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Viņš arī raksta: «Mums jāaptur nevakcinēto saslimšana.»

Pavļuts informē, ka ar ekspertiem un Krīzes vadības padomes sekretariātu plāno vērtēt ārkārtas situācijas nepieciešamību, maksimālu darbu attālināti, pakalpojumu pieejamību klātienē tikai «zaļajā» režīmā.

Tāpat Pavļuts atzīmē, ka jāpastiprina drošības prasības izglītībā un citās jomās, kamēr slimnīcas gatavojas drūmākajiem scenārijiem.

«Prasību ieviešanu vairs nevar atlikt, tā ir novēlota politiskas neizlēmības, baiļu no protestiem un nozaru interešu dēļ.»

LĀB paziņojumā presei raksta: «Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un ir reāla kolapsa priekšā. Tā sekas izjutīs ne tikai ar Covid-19 slimojošie, bet potenciāli jebkurš Latvijas iedzīvotājs.»

«Jāpārtrauc dzīvot ilūzijās par Covid-19 gultu un īpaši cilvēkresursu rezervēm Latvijas slimnīcās.»

Ārsti uzsver: Ja tuvākajās dienās netiks pieņemti steidzami un radikāli lēmumi, veselības aprūpes sistēmas kapacitātes pārsniegšana ir tikai pāris nedēļu jautājums. Ņemot vērā epidemioloģiskos datus, jāsecina, ka novēlota rīcība jau šobrīd ir pieļāvusi nekontrolētu koronavīrusa izplatību sabiedrībā.»

«Vienlaicīgi maksimāli jāveicina vakcinācija ar īpašu fokusu uz riska grupām. Plašākai vakcinācijai nebūs tūlītējs efekts, tā dos rezultātu ilgākā termiņā. Lēmumi par obligāto vakcināciju ir pareizi, diemžēl ļoti novēloti,» pauž LĀB. 

«Mēs atkārtoti aicinām iedzīvotājus vakcinēties.»

«Vakcinācija ir ne tikai visefektīvākais Covid-19 profilakses pasākums konkrētam indivīdam, daudzkārtīgi mazinot smagas un fatālas slimības norises, kā arī ilgtermiņa komplikāciju risku, bet ļauj drošāk pasargāt no slimības arī apkārtējos. Būsim solidāri! Veselības aprūpes sistēmas pārslodze un sabrukums rada draudus cilvēku veselībai un dzīvībai arī jebkuras citas slimības gadījumā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas