bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Pavļuts: valsts uzņēmumu vadītāju atalgojums palielināts nekorekti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts

«Valsts lielāko uzņēmumu vadītāju iepriekšējais atalgojuma līmenis, salīdzinot ar privāto sektoru, bija nekonkurētspējīgs. Taču veids, kā šo uzņēmumu kapitāla daļu turētāji to paaugstināja, ir nekorekts un diskreditē valsts uzņēmumu pārvaldības uzlabošanas reformu,» uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

«Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāram kā AS Latvenergo kapitāla daļu turētājam jau iepriekš biju norādījis, ka jebkādiem lēmumiem, kas skar AS Latvenergo vadības atalgojumu, ir jābūt balstītiem labas pārvaldības praksē, ievērojot visus Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumprojektā definētos principus un arī samērīgumu. Bija jāveic uzņēmuma darbības rezultātu un valdes locekļu darba novērtējums, jāveic izpēte par atalgojuma līmeni tirgū un jānosaka skaidri sasniedzamie mērķi nākamajam periodam,» uzsver ministrs.

«Diemžēl valsts sekretārs lēmumu ir pieņēmis manā prombūtnē, pirms tam neinformējot ne par doto uzdevumu izpildi, ne arī plānotajiem algas apmēriem. Šādu situācijas risinājumu es nevaru akceptēt. Veids, kā ir palielinātas vadības algas, ir bijis nekorekts un diskreditē gan AS Latvenergo līdz šim paveikto pārvaldības uzlabošanai, gan arī valsts kapitāla daļu reformā nostiprinātos principus. Tāpēc akcionāru sapulces lēmums ir jāpārskata un ir jārod risinājums, kas atbilst reformas būtībai. Valsts uzņēmumu pārvaldībā ir jāstiprina kontroles un uzraugošā funkcija, bet tam ir nepieciešami lielāki resursi nekā viens daļu turētājs, kurš arī vienpersoniski pēc tam veic uzņēmumu vadības darba vērtēšanu,» skaidro ekonomikas ministrs.

Pavļuts pirmdien, uzreiz pēc atgriešanās no atvaļinājuma, pieprasīja Jura Pūces paskaidrojumus par akcionāru sapulces lēmumiem, to pamatojumu un argumentāciju. Lai situāciju noskaidrotu un rastu saprātīgu risinājumu, ekonomikas ministrs ceturtdien, 10.janvārī, ticies arī ar AS Latvenergo valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru. Ministrs aicināja arī pašu uzņēmuma vadību kopīgi ar akcionāru strādāt pie samērīga risinājuma, sasaistot atalgojuma līmeni ar uzņēmuma sasniegtajiem darbības rādītājiem, atalgojuma līmeni tirgū, amatpersonu darba rezultātiem, tostarp, atbilstoši lielu uzņēmumu labai korporatīvās pārvaldības praksei izveidotajos direktoru amatos.

Žīgurs ministru informēja par nepieciešamību atbilstoši jaunajai AS Latvenergo darbības stratēģijai ieviest arī jaunu vadības funkcionālo modeli. Tas ministra skatījumā atbilst labai pārvaldības praksei lielajos uzņēmumos un arī AS Latvenergo darbības stratēģijai, BNN informē EM.

Vienlaikus ekonomikas ministrs pauž cerību, ka izveidojusies situācija ar Latvijas valsts lielāko uzņēmumu atalgojuma līmeni aktivizēs ne tikai diskusiju, bet arī citu pušu ieinteresētību Latvijā īstenot valsts uzņēmumu pārvaldības reformu un neliks šķēršļus, bet gan aktīvāk atbalstīs Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumprojekta virzību. Bija paredzēts, ka likums stāsies spēkā jau no šā gada 1.janvāra, bet diemžēl partneru neieinteresētības un neizlēmības dēļ likuma stāšanās spēkā ir iekavēta vismaz par pusgadu, norāda ministrijā.

BNN jau vēstīja, ka sākot ar šo gadu, arī AS Latvijas Dzelzceļš uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim, kurš līdz šim saņēma aptuveni 2 600 latus mēnesī, apstiprināts atalgojums 8 500 latu apmērā – arī par prezidenta pienākumu pildīšanu. Trim valdes locekļiem – Aivaram Strakšam, Edvīnam Bērziņam un Ērikam Šmukstam -, kuriem valdē alga ir ap 2 400 latiem, apstiprināts atalgojums par viceprezidenta pienākumiem – 6 800 lati mēnesī.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi, kas deva iespēju palielināt algas, pieņemti balstoties uz ministriju argumentiem, ka kapitālsabiedrības zaudē speciālistus konkurencē ar privāto sektoru. Tomēr tik radikāli algu palielinājumu apmēri premjeru Valdi Dombrovski nepatīkami pārsteiguši. «Gaidīju, ka cilvēki paši sapratīs, ka ir jāievēro kaut kāds samērības princips un jāņem vērā ne tikai konkrētās kapitālsabiedrības problēmas, bet arī plašāks kontekts,» pēc notikušā atzinis premjers.

102.000.102.3529


Pievienot komentāru

  1. doma teica:

    neviens nav neaizvietojams. negribēs Magonis strādāt par “mazo” algu, būs cits, kas ar lielāko prieku to darīs, turklāt nebūt ne sliktāk par viņu.

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Urbanovičs vēlas pārliecināties par Saskaņas Rīgas domes frakcijas spēju strādāt, solot nemitīgu kontroli pār to

Partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs sola nemitīgi kontrolēt politiskā spēka frakciju Rīgas domē, un vēlas pārliecināties, ka tā spēj strādāt.

Elenger sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas termināļa

Igaunijas Eesti Gaas meitasuzņēmums SIA EG Energija, kas strādā ar zīmolu Elenger, sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Lielais Kristaps. Labākie aktieri – Reinis un Nevarauska, labākā spēlfilma – Oļegs

Īpašā žūrijas atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna tika piešķirta filmai 1906, kuras režisors ir Gatis Šmits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!