Paziņoti Nobela piemiņas prēmijas ekonomikā laureāti

Karaliskā Zviedrijas Zinātņu akadēmija pirmdien, 11.oktobrī, lēmusi piešķirt bankas Sveriges Riksbank Nobela piemiņas prēmiju ekonomikā trim ASV strādājošiem pētniekiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu nodarbinātības ekonomikas un cēloņsakarību izpētē.

Kā vēstīts Zviedrijas Zinātņu akadēmijas paziņojums presei, apbalvojuma saņēmēji 2021.gadā būs kanādiešu ekonomists Deivids Kards (David Card) no Kalifornijas Universitātes, nīderlandiešu ekonomists Gvido Imbenss (Guido Imbens) no Stenfordas Universitātes un izraēliešu ekonomists Džošua Angrists (Joshua Angrist) no Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta.

Lasiet arī: Akadēmiskā vides ekspertu grupa paziņo par darbības apturēšanu un sadarbības pārtraukšanu ar valdību

Kardam tiks piešķita viena puse no desmit miljonu zviedru kronu (990 000 eiro) lielās prēmijas par «empīriskiem devumiem nodarbinātības ekonomikā». Kards pētījis kā darba tirgu ietekmē izmaiņas tādos faktoros kā minimālā alga, imigrācija un izglītība.

Otra prēmijas puse nonāks pie Imbensa un Angrista «par viņu metodoloģiskiem devumiem cēloņsakarību analīzē». Šie pētnieki 1990.gados izstrādājuši metodoloģiju, piemēram, lai noteiktu, cik lielā mērā cilvēka izredzes darba tirgū ietekmē viens papildu gads augstākajā izglītībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas