Pēc 12 gadu ilgas tiesāšanās šomēnes varētu sagaidīt spriedumu Lemberga lietā

Rīgas apgabaltiesa turpinās uzklausīt apsūdzēto pēdējo vārdu smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllietā. Kā atzīmē sabiedriskais medijs lsm.lv, šomēnes varētu noslēgties tā sauktās Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšana pirmajā instancē.

Krimināllietā bez Lemberga apsūdzēts viņa dēls Anrijs Lembergs un kādreizējais Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

3.februārī savu pēdējo vārdu teica Sormulis.

Uzklausot apsūdzēto viedokļus par viņu pēdējā vārda ilgumu, tiesa noteica tam paredzēto laiku, proti Sormulim un Anrijam Lembergam – katram pa vienai tiesas sēdei.

Savukārt Lembergam, kurš tiesā norādīja, ka vēlas pēdējo vārdu teikt 30 tiesas sēžu laikā, tiesa noteica pēdējā vārda ilgumu – četras tiesas sēdes.

Pēc tam tiesai būs 14 dienu laika sprieduma pasludināšanai.

Ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas lēmumu nosakot pēdējā vārda ilgumu, tiesnese Irīna Jansone norādīja, ka «pēdējā vārda laikā apsūdzētajam ir iespēja paust savu attieksmi pret izskatāmo lietu un viņam izvirzīto apsūdzību, nevis atkārtoti sniegt liecības vai dot vērtējumus lietā esošajiem pierādījumiem». «Tāpēc šīs četras sēdes mēs uzskatījām par pietiekamu un samērīgu, lai varētu apsūdzētais izteikties.»

Taujāta, vai sanāk, ka šomēnes varētu šī lieta pirmajā instancē noslēgties, Jansone sabiedriskajam medijam sacīja: «Tā tas varētu būt, ja nebūs kādi citi apstākļi, kādas slimības.»

Pēc aģentūras LETA aprēķiniem, kopš 2009.gada 20.augusta, kad Rīgas apgabaltiesa paplašinātā sastāvā no jauna sāka šīs lietas iztiesāšanu, līdz 2021.gada 3.februārim kopumā ir tikušas nozīmētas 1478 tiesas sēdes, no kurām notikušas 765.

Jau vēstīts, ka prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņu gadu ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Lasiet arī: BNN PĒTA | ASV sankcijām «jubileja». Lembergs atkal met aci uz brīvostas kontroli

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas