Pēc 94% balsu apkopošanas Rīgas domes vēlēšanās pārliecinošā vadībā AP/PRO

Pēc 94,20% balsu apkopošanas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pārliecinošā vadībā ir partiju apvienības Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie (AP/PRO) apvienotais saraksts, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

AP/PRO sarakstu 148 vēlēšanu iecirkņos atbalstījuši 25,97% vēlētāju.

Otrajā vietā ar 16,81% balsu ir partija Saskaņa, savukārt trešajā vietā ierindojas partiju apvienība Jaunā vienotība (JV), kas līdz šim saņēmusi 15,10% balsu.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) apvienotais saraksts līdz šim ieguvis 9,54% vēlētāju balsu, savukārt partija Gods kalpot Rīgai (GKR) patlaban saņēmusi 7,61% vēlētāju balsu.

Ar 6,48% balsu tālāk seko Latvijas Krievu savienība (LKS), bet ar 6,37% balsu – Jaunā konservatīvā partija.

Līdz ar to pašreizējie rezultāti Rīgas domē ļautu iekļūt septiņiem politiskajiem spēkiem un vēlēšanu potenciālā uzvarētāja – AP/PRO – tiktu pie 18 deputātu mandātiem, saskaņieši varētu ieņemt 12 domnieku krēslus, JV – desmit, NA/LRA iegūtu septiņus mandātus, GKR – piecus, bet LKS un JKP iegūtu pa četrām deputātu vietām, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Pārējās partijas nav sasniegušas 5% latiņu, proti, par Zaļo un zemnieku savienību patlaban atdoti 4,02% balsu, partiju Alternative – 3,02%, partiju Jaunā saskaņa – 1,68%, partiju KPV LV – 1,11%, partiju Vienoti Latvijai – 0,33%, Nacionālo savienību «Taisnīgums» – 0,23%, Rīcības partiju – 0,17%, bet par Centra partiju – 0,15% balsu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas