Pēc bikini strīda pludmales handbolistēm atļauj vilkt šortus

Starptautiskā Handbola federācija atteikusies no prasības sieviešu pludmales handbola sacensībās prasīt sportistēm nēsāt bikini izmēra biksītes. Noteikumi mainīti pēc tam, kad norvēģu valstsvienība saņēma sodu par formu noteikumu nepildīšanu, un Skandināvijas valstis aicinājušas sporta disciplīnā gādāt par dzimumu līdztiesību, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aizvadītajā vasarā, jūlijā notika Eiropas čempionāts pludmales handbolā sievietēm. Norvēģijas valstsvienība tajā kā vienīgā spēlēja piegulošās īsbiksēs. Tās nosedza ievērojami vairāk miesas nekā bikini peldkostīma biksītes, kādās spēlēja pārējās komandas, izpildot Starptautiskās Handbola federācijas sportistu formu prasības. Norvēģietes, kuras turnīrā izcīnīja ceturto vietu, par apzinātu noteikumu neievērošanu tika sodītas ar naudassodu 1 500 eiro apmērā.

Lasiet arī: Nobela prēmijas žūrija noraida sieviešu kvotu iespēju, kaut no 947 laureātiem sievietes – vien 58

Notikušajam sekoja plaša un skaļa starptautiskās sporta organizācijas nostājas kritika, Norvēģijas Handbola federācijai iestājoties par dzimumu līdztiesību, jo vīriešu dzimuma sportistiem bija prasīts spēlēt šortos ar garumu virs ceļgala. Strīdā iesaistījās arī valstu valdības. Septembrī Dānijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas un Zviedrijas ministri lūdza Starptautisko Handbola federāciju pārskatīt noteikumus «atbilstoši dzimumu līdztiesībai».

Rudenī organizācija padevusies spiedienam un tās jaunākajā pludmales handbola sacensību nolikumā, kas datēts ar 3.oktobrī, bikini biksītes un sporta krūšturi vairs nav pieminēti. Tā vietā sieviešu sportistēm prasīts nēsāt piegulošas īsbikses un augumam piegulošas sporta augšiņas. Vīriešiem savukārt prasīts nēsāt krekliņus bez piedurknēm un šortus, kas uz nēsātāja kājas sākas vismaz desmit centimetru augstumā virs ceļgala, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas