Pēc Boeing avārijas pasaulē aptur pasažieru lidmašīnas modeļa izmantošanu

Amerikāņu aviobūves milzis Boeing ieteicis lidsabiedrībām visā pasaulē pārtraukt tā 777 modeļa pasažieru lidmašīnu izmantošanu ar noteikta tipa dzinēju pēc tam, kad avioreisā ASV šī modeļa lidaparātam apstājies motors, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Sestdien, 20.februārī, no Denveras lidostas ASV izlidojis Boeing 777 modeļa lidaparāts ar 231 pasažieriem un desmit apkalpes locekļiem uz klāja, lai dotos uz Honolulu Havaju salās. Ražotājs paziņojis, ka īsi pēc pacelšanās apstājies lidmašīnas dzinējs. Kļūmes laikā virs Denveras lielpilsētas no lidmašīnas kritušas atlūzas, un piloti veikuši avārijas nosēšanos. Nav ziņots, ka būtu cietuši pasažieri vai cilvēki uz zemes.

Boeing vadība svētdien, 21.februārī, norādījusi, ka lidsabiedrībām, kuras izmanto minētā modeļa lidaparātus ar dzinējiem Pratt & Whitney PW4000, būtu jāaptur to izmantošana reisos, kamēr nav veiktas vajadzīgās pārbaudes.

Pasaulē aktīvā izmantošanā šādu pasažieru lidaparātu ir vairāk nekā 120. Par to izmantošanas apturēšanu jau ir paziņojušas lidsabiedrības ASV, Korejā un Japānā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas