Pēc Čehijas parlamenta vēlēšanām prezidents Zemans nonāk slimnīcā

Čehijas parlamenta vēlēšanās negaidīti uzvarējis opozīcijas partiju bloks. Pēc vēlēšanām pasliktinājusies Čehijas prezidenta Miloša Zemana (Miloš Zeman) veselība un viņš nogādāts slimnīcā, intensīvās terapijas nodaļā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Parlamenta vēlēšanas notika sestdien, 9.oktobrī, un tajās varu centās saglabāt līdzšinējā premjerministra un miljardiera Andreja Babiša (Andrej Babiš) partija ANO 2011. Visai negaidīti vēlēšanās uzvarēja opozīcijas spēku koalīcija Kopā iegūstot 27,8% vēlētāju atbalsta. Otrajā vietā ierindojās ANO 2011 ar 27,1% balsu. Kopā jau paziņojusi par koalīcijas sarunām ar liberāli noskaņotu politisko apvienību Pirāti un mēri, kura vēlēšanās ieguvusi trešo vietu ar 15,6% balsu. Ja šiem politiskajiem spēkiem izdosies vienoties par sadarbību, tad šādai koalīcijai būtu 108 no 200 deputātu vietām čehu parlamentā, un Čehijā tiktu nomainīta valdība.

Lasiet arī: Nopludināti Pandoras dokumenti atklāj Čehijas un Ukrainas līderu finanšu noslēpumus

Šāds esošajam premjerministram Babišam nelabvēlīgs iznākums nebūtu tas simpātiskākais arī Čehijas prezidentam Zemanam, kurš ilgstoši uzturējis politisku atbalstu Babišam un partijai ANO 2011.

77 gadus vecajam Zemanam, kurš prezidenta amatu ieņem kopš 2013.gada, jau ilgstoši bijušas problēmas ar veselību – diabēts, kustību traucējumi un liels tabakas patēriņš. Pēc sestdienas vēlēšanām valsts vadītājs nogādāts Prāgas Centrālajā militārajā slimnīcā un saistībā ar veselības komplikācijām ievietots intensīvās terapijas nodaļā. Ne slimnīca, ne Čehijas prezidenta kanceleja pagaidām neatklāj Zemana diagnozi, taču septembrī pēc prezidenta pavadītām astoņām dienām slimnīcā viņa pārstāvji atklāja, ka viņš cietis no bezspēka un organisma atūdeņošanās, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas