Pēc Rossija RTR retranslēšanas aizlieguma visstraujāk pieaugusi NTV Mir auditorija

Pēc televīzijas kanāla Rossija RTR retranslēšanas aizlieguma Latvijā visstraujāk pieaugusi kanāla NTV Mir auditorija, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS dati par konsolidētās TV skatīšanos.

Aizliegums retranslēt Rossija RTR spēkā stājies 2.februārī. Janvārī šī kanāla auditorijas daļa bija 5,7%.

Ņemot vērā to, ka Rossija RTR līdz šim TV skatītājiem Latvijā nav pieejams, ir pieaugusi citu krievu valodā raidošo TV kanālu auditorija. Visstraujākais auditorijas pieaugums vērojams kanālam NTV Mir.

Janvārī NTV Mir auditorijas daļa bija 5,7%, savukārt februārī auditorijas daļa pieaugusi līdz 7,2%. Auditorijas daļa turpināja kāpt arī martā, sasniedzot 7,3%.

Auditorijas daļa pieaugusi arī kanālam PBK. Sākoties Rossija RTR retranslācijas aizliegumam, PBK auditorijas daļa februārī sasniedza 8,3%, salīdzinot ar 7,9% janvārī. Martā PBK auditorijas daļa sarukusi līdz 8,1%.

Nemainīga palikusi TV kanāla REN Baltija auditorija, trīs mēnešu laikā saglabājoties 3,5% līmenī.

Kā ziņots, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) bija pieņēmusi lēmumu uz trīs mēnešiem aizliegt Latvijā retranslēt un izplatīt televīzijas programmu Rossija RTR.

NEPLP pārkāpumus – naida runu un kara kurināšanu – konstatējusi Rossija RTR raidījumos Vakars ar Vladimiru Solovjovu un 60 minūtes. Kopumā lēmumā uzskaitīti un analizēti seši konkrēti raidījumi laika posmā no 2017.gada 31.maija līdz 2018.gada 22.maijam.

Pirms lēmuma pieņemšanas NEPLP veikusi virkni konsultāciju un vērsusies pie Latvijas un starptautiskajiem ekspertiem. Austrumeiropas politikas pētījumu centrs par vienu no raidījumiem savā atzinumā konstatējusi, ka tajā propagandētais ir kvalificējams kā naida kurināšana pret Ukrainas valsts piederīgajiem, atzīmēja NEPLP.

Padome uzsvēra, ka retranslācijas ierobežošanas mērķis un uzdevums ir motivēt ārvalsts elektronisko plašsaziņas līdzekli turpmāk ievērot Latvijas likumu. Balstoties uz šo mērķi, esot izvēlēts «samērīgs apturēšanas periods» – trīs mēneši.

NEPLP pērn maijā brīdināja Krievijas televīzijas programmas Rossija RTR veidotājus, ka ierobežos programmu Latvijas teritorijā, ja konstatēs atkārtotu naida runas gadījumu.

2016.gadā NEPLP atkārtoti konstatētu pārkāpumu dēļ uz sešiem mēnešiem Latvijas teritorijā aizliedza retranslēt un izplatīt programmu Rossija RTR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas