Pēc Igaunijas pašvaldību vēlēšanām Tartu koalīcijas veidošanu uzņemas reformisti

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu pašvaldību vēlēšanās uzvarējusi valstī valdošā Reformu partija. Reformisti ar Tartu mēru Urmasu Klāsu (Urmas Klaas) priekšgalā uz koalīcijas sarunām aicinās sociāldemokrātus un nacionālkonservatīvo partiju Isamaa, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tartu, kur mīt 91,4 tūkstoši iedzīvotāju, pierasts uzskatīt par Igaunijas izglītības un kultūras centru. Pilsētā atrodas starptautiski visaugstāk novērtētā Baltijas augstākās izglītības iestāde – Tartu Universitāte, kā arī Igaunijas Nacionālais muzejs. Tartu pārstāvis ir Alars Kariss (Alar Karis), kurš šoruden kļuvis par Igaunijas prezidentu.

Aizvadītās nedēļas pašvaldību vēlēšanās, cīņā par 49 vietām Tartu Pilsētas domē uzvarējusi Reformu partija un ieguvusi 19 deputātu vietas. Personisku vēlētāju atbalstu guvis Tartu mērs Urmass Klāss.

Lasiet arī: Tallinas domes vēlēšanās Centra partija zaudē absolūto vairākumu

«Tas ir Tartu interesēs izveidot plašu un rīcībspējīgu koalīcijas valdību, kas pārstāv tik daudzu vietējo balsis, cik vien iespējams,» norādījis Klāss, kurš pārstāv Reformu partiju.

Otro un trešo lielāko vēlētāju atbalstu pilsētā saņēmuši labējie populisti Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE) un liberālā partija Igaunija 200, iegūstot pa astoņām deputātu vietām. Reformisti tomēr pavēstījuši, ka sāks koalīcijas sarunas ar mazākām, bet mērenākām un pieredzējušākām frakcijām. Tās ir sociāldemokrāti un nacionālkonservatīvā partija Isamaa, kuras vēlēšanās ieguvušas pa piecām vietām katra, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas