Pēc ilgstošām debatēm grozījumus par tikai elektronisku saziņu ar VID atdod atpakaļ Budžeta komisijai

Pēc vairāku stundu garām debatēm Saeima ceturtdien, 8.oktobrī, lēmusi nodot atpakaļ parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas paredzētu, ka iesniegumus Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nodokļu administrēšanas jautājumos varēs iesniegt tikai, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Saeimas deputāti šodien debatēs par grozījumiem likumā pauda satraukumu, ka šādas izmaiņas daudziem cilvēkiem radīs grūtības sazināties ar VID. Likumprojekts tika kritizēts arī par tā kvalitātes trūkumu.

Likumprojekta trešajam lasījumam tika iesniegti 29 priekšlikumi, vairums no kuriem paredzēja elastīgākas saziņas iespējas saglabāšanu. Likumprojekta referente deputāte Iveta Benhena-Bēkena (KPV LV) balsojumā par pēdējo priekšlikumu, norādīja, ka likumprojektā iebalsoti priekšlikumi, kas ir pretrunā ar Budžeta komisijā sākotnēji lemto, tāpēc dokuments būtu jāatgriež komisijai juridisko kolīziju novēršanai.

Izskatot visus priekšlikumus, parlamenta vairākums atbalstīja likumprojekta atgriešanu darbam komisijā.

Saeima 8.oktobrī galīgajā lasījumā lēma par grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām, kas paredz, ka iesniegumus VID nodokļu administrēšanas jautājumos varēs iesniegt tikai, izmantojot EDS.

Plānots noteikt, ka jebkurš iesniegums, kurā ietverts VID kompetencē esošs lūgums, sūdzība, jautājums vai priekšlikums, kā arī gada ienākumu deklarācija, būs jāiesniedz tikai elektroniski. Šis nosacījums neattieksies uz fiziskām personām, kuras neveic saimniecisko darbību, un šie iedzīvotāji nodokļu deklarācijas vai informatīvās deklarācijas tāpat kā līdz šim varēs iesniegt elektroniska vai papīra dokumenta veidā.

Izmaiņas stātos spēkā no 2022.gada 1.janvāra, un tas paredzēts, lai personas, kas nav EDS lietotājas, varētu apgūt iemaņas darbam ar elektronisko sistēmu, savukārt VID varētu veikt izglītojošus pasākumus un informēt iedzīvotājus par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu elektroniski.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas