Pēc informācijas saņemšanas no policijas NVD anulējis vairākus Covid-19 sertifikātus

Saņemot informāciju no Valsts policijas, Nacionālais veselības dienests (NVD) līdz šim anulējis 26 vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātus, liecina NVD jaunākā informācija.

Tas nozīmē, ka šie sertifikāti vairs neverificējas un tie nav izmantojami.

NVD direktors Āris Kasparāns pirmdien, 1.novembrī, žurnālistiem atgādināja, ka apzinoties situācijas nopietnību un ātrākai reaģēšanai ir sagatavots priekšlikums par sertifikātu «iesaldēšanu» uz izmeklēšanas laiku, ja pastāv aizdomas par to viltošanu. 

NVD Informācijas tehnoloģiju koordinators Edgars Goba žurnālistiem norādīja, ka tehniski tas nav sarežģīti izdarāms, jo patlaban personām ar pozitīvām Covid-19 analīzēm šie «sertifikāti» tiek iesaldēti uz desmit dienām. «Tas nodrošina, lai šīs personas pa slimības laiku nestaigātu apkārt ar Covid-19 sertifikātu,» norādīja Goba.

Lasiet arī: Arī Igaunijā vilto Covid-19 sertifikātus, atklāti 30 gadījumi

Jau ziņots, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 Valsts policijas lietvedībā ir aptuveni 20 kriminālprocesi. Viens kriminālprocess ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā.

Abām iestādēm aizdomas par vairākiem simtiem personu, kas, iespējams, ieguvušas vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu bez vakcinācijas. 

Aģentūras LETA apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš augusta kopumā figurē vismaz 11 medicīnas iestāžu darbinieki.

Papildus viens mediķis kopš vasaras jau ir saņēmis sodu. BNN jau rakstīja, ka rudenī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras piemērojusi 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai. Šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja KNAB.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas