Pēc Kabulas traģiskā terorakta ASV sola atriebties un turpināt evakuācijas operāciju

Sprādzieni pie Kabulas lidostas, kuros nogalināti 90 cilvēki, ieskaitot 13 ASV militārpersonas, neapturēs evakuācijas reisus no Afganistānas, paziņojis ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden), vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdienas, 26.augusta, pievakarē Afganistānas galvaspilsētu satricinājuši divi spēcīgi sprādzieni, par kuriem atbildību uzņēmies teroristiskā grupējuma Islāma valsts atzars Islāma valsts Khorasanas province. Sprāgstvielas detonētas divās vietās pilsētā gar ASV karaspēka kontrolēto Kabulas lidostas perimetru, kur cilvēki pulcējas lielā skaitā, lai izietu dokumentu pārbaudi un pamestu Afganistānu.

Lasiet arī: Lidot no Kabulas Lidostas vairs nav droši, brīdina Dānija

«Mēs nepiedosim. Mēs neaizmirsīsim. Mēs jūs nomedīsim un liksim samaksāt,» paziņojumā no ASV solījis Baidens. Lai arī ASV un Lielbritānija solījušas turpināt evakuācijas reisu organizēšanu līdz 31.augustam, kā solīts Afganistānā valdošajam grupējumam Taliban, vērienīgais darbs norisināsies vēl bīstamākos apstākļos nekā tas bijis pēdējās divās nedēļās. Polija, Dānija, Beļģija, Nīderlande un Kanāda savukārt ir paziņojušas savu evakuācijas operāciju apturēšanu.

No 14. līdz 27.augustam no Afganistānas ir izvesti 104 000 civiliedzīvotāji. Pie Kabulas lidostas iespēju pamest valsti gaida vēl aptuveni 5 000 cilvēku, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas