Pēc kiberuzbrukuma Ukrainai gaidāms atbalsts no ES

Ukraina piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, kas pamudinājis ES ārlietu ministriem paust savu atbalstu Kijevai, iesaistīt kiberdrošības vienības un pievērsties Normandijas sarunu formāta atjaunošanai, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

«Mēs mobilizējam visus savus resursus, lai palīdzētu Ukrainai tikt galā ar šāda veida kiberuzbrukumiem,» piektdien, 14.janvārī, pavēstījis ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrell). Uz žurnālistu jautājumu par to, no kurienes uzbrukums nācis, amatpersona atbildējis: «Ar zināmu varbūtību vai kļūdas robežu var ļoti labi iedomāties, no kurienes tas var nākt.»

Borels paziņojis par steidzamas ES Politikas un drošības komitejas sanāksmes sasaukšanu un norādījis, ka tiek iesaistītas ES ātrās reaģēšanas kiberdrošības vienības, lai tās sniegtu praktisku palīdzību Kijevai. Ja atbalsta sniegšanā Ukrainai tiktu iesaistīta Lietuvas vadītā Kiberdrošības ātrās reaģēšanas vienība, šī būtu pirmā reize, kad ES iesaistītos aktīvā militārajā operatīvajā darbā pastāvīgās strukturētās sadarbības formāta ietvaros.

Lasiet arī: ES vadošais diplomāts apmeklē Ukrainu

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns (Jean-Yves Le Drian) žurnālistiem saistībā ar ES ārlietu ministru tikšanos Francijas pilsētā Brestā sacījis, ka viņš un viņa Vācijas kolēģe Annalēna Bērboka (Annalena Baerbock) plāno doties kopīgā vizītē uz Ukrainu. Berlīne un Parīze paudušas gatavību atkal kļūt aktīvām Normandijas sarunu formātā, kur līdz šim ar vājām sekmēm organizētas Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas amatpersonu sarunas ar mērķi diplomātiskā un politiskā ceļā izbeigt Donbasa konfliktu. Normandijas formāta sarunas ir apstājušās kopš 2021.gada novembra, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas