Pēc uzbrukuma Ukrainas karakuģiem daļēji atjauno kuģu satiksmi Azovas jūrā

­Kuģu satiksme no Ukrainas Azovas jūras ostām un uz tām, kas bija apturēta pēc Krievijas 25.novembra uzbrukuma Ukrainas karakuģiem Kerčas šaurumā, ir daļēji atjaunota.

Tirdzniecības kuģi brauc caur Kerčas šaurumu, kas savieno Azovas jūru un Melno jūru, otrdien, 4.decembrī pavēstījis Ukrainas infrastruktūras ministrs Volodimirs Omeļjans.

Omeļjans pagājušajā nedēļā apsūdzēja Krieviju, ka tā bloķē Kerčas šaurumu Ukrainas tirdzniecības kuģiem, savukārt otrdien ministrs apliecināja, ka Berdjanskas un Mariupoles ostas ir «daļēji atbloķētas», pateicoties «spēcīgam starptautiskam spiedienam».

Krievija gan taisnojas, ka tā nekad nav liegusi kuģiem braukt caur Kerčas šaurumu, bet, ja arī satiksmē ir bijuši kādi traucējumi, tam izskaidrojums esot sliktie laika apstākļi.

Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas