Pēc Krievijas vēlēšanām vairākumu parlamentā piesaka Vienotā Krievija

Krievijā aizvadītas Valsts domes vēlēšanas, pēc kurām savu uzvaru ar vairākuma iegūšanu pieteikusi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam lojālā partija Vienotā Krievija, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Trīs dienas ilgās vēlēšanās no 17. līdz 19.septembrim Krievijas iedzīvotāji balsojuši par 14 politiskajiem spēkiem, kuri cīnījušies par 450 likumdevēju vietām Krievijas parlamenta apakšpalātā – Valsts domē.

Pirmdienas, 20.septembra, rītā Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija paziņojusi, ka brīdī, kad saskaitīti 64% vēlēšanu biļetenu, zināms, ka Vienotā Krievija saņēmusi nepilnus 48% balsu. Putinu atbalstošai partijai vairākums Valsts domē nemainīgi bijis jau kopš 2003.gada, un arī ar šoreiz panākto rezultātu pietiek likumdevēju vairākuma saglabāšanai.

Lasiet arī: Pēc Norvēģijas vēlēšanām zaudējumu atzīst premjerministre Solberga

Otrajā vietā pēc provizoriskajiem rezultātiem ierindojusies Komunistiskā partija ar 21% balsu, bet trešajā – Vladimira Žirinovska Krievijas Liberāldemokrātiskā partija ar aptuveni 8% balsu.

Piesakot vairākuma iegūšanu jaunajā Valsts domes sasaukumā, Vienotās Krievijas ģenerālsekretārs Andrejs Turčaks paziņojis, ka uzvara izcīnīta «godīgā un tīrā» veidā.

Vēlēšanās tomēr netika pieļauta aktīvāko opozicionāru līdzdalība. Krievijas opozīcijas redzamāka figūra Aleksejs Navaļnijs turpina izciest cietumsodu un ir valstiski atzīts par ekstrēmistu. Tas savukārt nozīmē, ka vēlēšanās bija liegts piedalīties visiem ar viņa politisko organizāciju saistītajiem cilvēkiem. Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs pirms vēlēšanām norādīja, ka varasiestādes plānojušas veikt manipulācijas ar vēlēšanu rezultātiem par labu valdošās partijas kandidātiem, jo sevišķi lielpilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas