Pēc Navaļnija protestētāju arestiem Krievijā Polija aicina pastiprināt ES sankcijas

Pēc nedēļas nogales masu protesta akcijām Krievijā un protestētāju aizturēšanām ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien, 25.janvārī, spriedīs, kā reaģēt uz notiekošo. Polija ir aicinājusi ES ieviest papildu sankcijas pret Krieviju, vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza un britu ziņu portāls The Guardian.

Sestdien, 23.janvārī, Maskavā, Sanktpēterburgā, Vladivostokā un citās Krievijas pilsētās notikuši masu mītiņi ar vairāku desmitu tūkstošu cilvēku līdzdalību pret opozicionāra Alekseja Navaļnija apcietināšanu un pret Vladimira Putina varu Krievijā.

Mītiņu norises vietās izcēlušās sadursmes ar policijas un citu iekšlietu struktūru vienībām. Tajās miesas bojājumus guvuši vairāki desmiti cilvēku.

Valstī mītiņos aizturēti kopumā 3 711 cilvēki, liecina Krievijas organizācijas OVD Info un Meduza apkopotā informācija.

Pirmdien gaidāma ES ārlietu ministru sanāksme. Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) ir aicinājis bloku ieviest papildu sankcijas pret Krieviju.

«Vienīgais veids [, kā novērst konfliktu,] ir piespiest ievērot starptautiskās tiesības. Vienīgais veids, kā to izdarīt bez šautenēm, lielgabaliem un bumbām ir caur sankcijām,» tā Duda norādījis medijam Financial Times.

Finansiālas sankcijas pret Krieviju ieteicis ieviest Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas vadītājs Manfreds Vēbers (Manfred Weber) no Vācijas, ziņo The Guardian.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas opozīcijas politiķis, pretkorupcijas aktīvists un ass Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētājs Navaļnijs 17.janvārī ieradās Maskavā ar avioreisu no Vācijas. Vācijā viņš pavadījis piecus mēnešus, atkopjoties un izejot rehabilitācijas kursu pēc viņa indēšanas Krievijā ar aizliegto Novičok ķīmisko ieroci. Indēšanas organizēšanā Navaļnijs vainojis Putinu un Krievijas Federālo drošības dienestu.

Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nonāca bezsamaņā un ar saindēšanās pazīmēm tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk tika no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Charite universitātes slimnīcas mediķi.

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka viņš ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas. Šīs vielas klātbūtni vīrieša organismā pēcāk apstiprināja arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā, kā arī tas ir apstiprināts no Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas puses.

ES šai saistībā ir ieviesusi sankcijas pret Krieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas