Pēc Norvēģijas vēlēšanām zaudējumu atzīst premjerministre Solberga

Norvēģijā aizvadītas parlamenta vēlēšanas. Provizoriskajiem rezultātiem norādot uz Stortinga opozīcijā strādājošās Darba partijas uzvaru, zaudējumu atzinusi labējā spārna premjerministre Erna Solberga (Erna Solberg), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēlētāji Norvēģijā pie balsošanas urnām devušies pirmdien, 13.septembrī. Partiju cīņa notikusi par 169 Stortinga deputātu vietām. Parlamenta vairākumam nepieciešams iegūt 85 likumdevēju mandātus, taču tas šajās vēlēšanās nav izdevies nevienai partijai.

Lasiet arī: Norvēģijā aprit desmit gadi kopš Breivīka slaktiņa

Provizoriskā balsu skaitīšana, kas otrdienas, 14.septembra, pēcpusdienā ir pabeigta pilnā apmērā, liecina, ka Darba partija vēlēšanās uzvarējusi ar 26,3% lielu vēlētāju atbalstu. Paredzams, ka tā iegūs 48 deputātu vietas. Premjerministres Solbergas vadītais politiskais spēks Labējie ierindojies otrajā vietā ar 20,5% balsu (36 deputātu vietām). Gan trešajā, gan ceturtajā vietā ierindojušies opozīcijas spēki – Centra partija un labēji noskaņotā Progresa partija ar attiecīgi 13,6% (28) un 11,7% (21) lielu vēlētāju atbalstu, liecina Norvēģijas centrālās vēlēšanu komisijas dati.

«Labējo valdības darbs šoreiz ir beidzies,» uzrunājot atbalstītājus, sacījusi Solberga. «Vēlos apsveikt Jonasu Gāru Stēri (Jonas Gahr Støre), kuram, kā izskatās, ir skaidrs vairākums valdības nomaiņai,» vērtējusi Norvēģijas premjerministre, sūtot apsveikumu Darba partijas līderim Stērem, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas