Pēc pārejas uz eiro pierobežas igauņi sākuši iepirkties Latvijā

Lai arī Igaunijas socioloģisko pētījumu kompānijas Faktum&Ariko sociologs Kalevs Peti apgalvo, ka latvieši iepērkas Igaunijā, savukārt igauņi Latvijas preces izliekas nezinām, patiesībā kaimiņvalsts iedzīvotāji labprāt iepērkas Latvijas veikalos un nesmādē mūsu pusē ražotās preces.

Vismaz Valkā, Apē un Ainažos Igaunijas iedzīvotāji īpaši iecienījuši saimniecības preču veikalu piedāvājumu, jo taipusē neesot tik liels preču klāsts. Viņi pērk arī pārtiku. Robežai tuvīnajā Valkas veikalā Walk cenas esot norādītas arī eiro, lai vieglāka rēķināšana. Toties Valkas tirgū daži tirgotāji eiro pieņemot, bet citi – ne, tālab lielveikali igauņu vidū ir iecienītāki, noskaidroju Neatkarīgā.

Ainažu pilsētas pārvaldes vadītāja Ilona Jēkabsone novērojusi, ka kaimiņi labprāt iepērk saimniecības preces. «Ļoti brauc pirkt. Arī pārtiku pērk šeit. Bet mēs kafiju – tur, jo tā ir lētāka, pat pēc eiro ieviešanas,» viņa saka. Igauņi braucot šopingā ne tikai uz Ainažiem, bet vēl tālāk Latvijā. Jēkabsone stāsta, ka tagad mašīnu ar Igaunijas numurzīmēm un arī pašu kaimiņvalsts iedzīvotāju Ainažos esot vairāk nekā iepriekš, bet vai to var saistīt ar valūtas maiņu kaimiņvalstī, viņa neņemas apgalvot. Viens no iemesliem varētu būt Latvijas pusē uzbūvētie lielveikali un bagātīgākais preču klāsts.

 

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas