Pēc pieciem gadiem Fazer Baltijā izmantos tikai ārpus sprostiem dētas vistu olas

Fazer apņemas no 2024.gada izmantot tikai ārpus sprostiem dētas vistu olas Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs, informē uzņēmumā.

Šis lēmums attieksies uz visiem Fazer grupas uzņēmumiem un darbības valstīm, vispirms fokusējoties uz politikas ieviešanu Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs, savukārt Krievijas tirgum precīzs reformu ieviešanas plāns tiks izstrādāts šī gada laikā.

Uzņēmuma apņemšanās tika pieņemta sadarbībā ar dažādām iesaistītajām pusēm. Fazer norāda, ka apņemšanās neizmantot sprostos dētas olas iet roku rokā ar uzņēmuma ilgtspējības pieeju, uzsverot dzīvnieku labturību kā nozīmīgu apsvērumu šāda soļa veikšanā.

«Mēs esam ļoti pateicīgi par dažādu partneru ieguldījumu mērķa nospraušanā. Mums bija svarīgi ieklausīties piegādātājos, dzīvnieku aizstāvības organizācijās un ražotāju organizācijās,« saka Nina Elomā (Nina Elomaa) Fazer grupas ilgtspējas direktore. «Mēs ceram turpināt labu dialogu un esam gatavi pārvērtēt mūsu mērķus un rast jaunus risinājumus ilgtspējīgas olu ražošanas atbalstīšanai, ja pieejamība un tirgus situācija to pieļaus.»

«Mēs apsveicam Fazer ar lielisko lēmumu, kas būtiski uzlabos miljoniem dējējvistu labklājību. Ar šo lēmumu Fazer sper milzīgu soli uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības izaugsmē un rāda pozitīvu priekšzīmi citiem uzņēmumiem,« komentē biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Katrīna Krīgere.

Fazer ir starptautisks, ģimenei piederošs uzņēmums, kas darbojas deviņās valstīs un eksportē produktus uz vairāk nekā 40 valstīm. 2018.gadā Fazer grupas peļņa bija 1,6 miljardi eiro un uzņēmums nodarbinājis vairāk nekā 15 000 darbiniekus. Fazer biznesa virzieni – maize, saldumi, uz graudaugu un augu bāzes radīti produkti, ēdināšanas pakalpojumi.

Fazer grupas uzņēmums Fazer Latvija ir viena no lielākajām maiznīcām Latvijā, kuras ceptuve un kūku ražotne Ogrē nodarbina vairāk nekā 320 darbinieku, nodrošinot produkciju arī Igaunijas, Lietuvas un Somijas tirgiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas