Pēc protestos aizvadītas nakts izziņo Lukašenko uzvaru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas amatā kopš 1994.gada

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās svētdien, 9.augustā, līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,23% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svjatlana Tsikhanovska – teju 9,9%, liecina pirmdien publiskotie oficiālie rezultāti.

Tsikhanovska jau iepriekš, kad tika publiskoti oficiālo mediju balsotāju aptauju rezultāti, kas atklāja līdzīgu balsu sadalījumu, šādu iznākumu pieņemt atteicās.

Baltkrievijas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lidija Jermošina pirmdien paziņoja, ka Tsikhanovska ierindojusies otrajā vietā, bet par trim citiem kandidātiem nobalsojuši mazāk nekā 2% vēlētāju.

Vēlēšanās piedalījušies 84% balsstiesīgo vēlētāju.

Baltkrievijas policija, liekot lietā trokšņa granātas, ūdens lielgabalus un gumijas lodes, izklīdināja protestus, kas valsts lielākajās pilsētās svētdienas vakarā sākās pēc prezidenta vēlēšanām, kuru rezultāti, kā apgalvo opozīcija, ir viltoti.

Minskā aizturēti vairāk nekā 50 cilvēku, bet visā valstī – vairāk nekā 120, liecina cilvēktiesību aktīvistu organizācijas Vjasna aplēses.

Lasiet arī: Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušās vēlēšanas

Tūkstošiem cilvēku svētdienas vakarā izgāja galvaspilsētas Minskas ielās pēc oficiālās balsotāju aptaujas rezultātu izziņošanas, kas uzvaru prognozēja Lukašenko.

Vēlēšanas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji neuzraudzīja, jo nebija saņemts valdības ielūgums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas