Pēc Putina un Erdogana vienošanās ASV atceļ sankcijas Turcijai

Turku militārie spēki patrulē gar Sīrijas robežu

ASV atcēlusi sankcijas Turcijai, kas tika ieviestas pēc tam, kad turki vērsa uzbrukumu pret kurdu spēkiem Sīrijas ziemeļos, informē BBC.

«Sankcijas tiks atceltas, ja vien nenotiks kaut kas, kas mūs neapmierinās,» paziņojumā paudis ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump). Baltā nama saimnieks teica, ka Turcija viņu ir pārliecinājusi, ka tā pārtrauks uzbrukumus reģionā un nodrošinās, ka nesen izsludinātais pamiers ir pastāvīgs.

Tramps arī solīja, ka ASV reģionā paturēs nelielu daļu amerikāņu militāro spēku, lai tie aizsargātu naftas infrastruktūru.

ASV prezidents arī aicināja Turciju rūpēties par to, lai džihādisti neatgūst kontroli pār Sīrijas teritoriju.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad Turcija un Krievija vienojušās, ka abu valstu spēki kopīgi patrulēs gar Sīrijas robežu.

Turcija vēlas izveidot 30 kilometru platu «drošo zonu» gar Sīrijas robežu, kurā neatrastos kurdu militārie spēki, kurus Turcijas valdība uzskata par teroristisku grupējumu.

Turcija uzbruka kurdu spēkiem pēc tam, kad ASV spēki negaidīti pameta Sīrijas robežu. Par šo lēmumu ASV prezidents Tramps tika asi kritizēts, jo kurdi bija palīdzējuši cīņā Daesh. Tramps gan toreiz teica: «Ļausim kādam cīnīties par šo asinīm ilgi slacīto zemi!»

Vēl par šo tematu: Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) aprēķini liecina, ka Sīrijas ziemeļaustrumiem izspiesti 176 000 cilvēku, no kuriem 80 000 ir bērni. Kopumā šajā reģionā mājo ap trim miljoniem cilvēku.

Aprēķināts, ka kaujās dzīvību zaudējuši ap 120 civiliedzīvotāju, 259 kurdu kaujinieki, 196 turku atbalstīti sīriešu dumpinieki un septiņi turku kareivji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas