Pēc šīs formulas var noteikt, cik garš būs tavs bērns

Katra māte noteikti ne vienu reizi vien ir aizdomājusies par to, kāds būs viņas bērns, kad izaugs. Dažus bērna parametrus noteikti var uzminēt, bet dažus visai labi paredzēt. 

Zinātnieki ir noskaidrojuši, kā var izskaitļot gaidāmā bērna auguma garumu. Būtībā jau šajā formulā nav nekā jauna, jo to izmantoja jau 20. gadsimta 70. gadu sākumā, pēc publikācijas “New York Times”. Speciālisti šo aritmētikas metodi ir tikai nedaudz papildinājuši.

Lai uzzinātu, cik garš būs puisītis, kad izaugs, ir nepieciešams saskaitīt kopā abu vecāku augumu garumus, pievienot šai summai vēl 13 centimetrus un izdalīt ar divi.

Lai uzzinātu, cik gara būs meitenīte, kad kļūs pieaugusi, ir jāsaskaita kopā abu vecāku augumu garumi, jāatņem no šīs summas 13 centimetrus un tieši tāpat jāizdala ar 2.

Daudzo eksperimentu laikā zinātnieki ir pamanījuši arī to, ka jaunākie bērni bieži vien mēdz būt īsāki par vecākajiem. Protams, ka liels sakars ir arī starp auguma garumu un apstākļiem, kuros bērns ir audzis – ekoloģiju, barošanu, fiziskajām aktivitātēm. Ģenētika, kā ir parādījuši dažādi pētījumi, ir tikai viens no faktoriem, kuru lomu auguma garuma noteikšanā var novērtēt uz 70 – 80 %.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas