Pēc strauja krituma ASV akciju cenām kāpums cerīgā noskaņā par tirdzniecības sarunām ar Ķīnu

ASV un Eiropas fondu biržās akciju cenas trešdien, 9.oktobrī, pieaugušas, ko veicinājis optimisms par ziņām, ka Ķīna ir gatava daļējas tirdzniecības vienošanās noslēgšanai ar ASV abu valstu sarunās šonedēļ.

Akciju cenas otrdien bija krasi sarukušas pēc ASV Tirdzniecības ministrijas paziņojuma par sankciju noteikšanu pret 28 Ķīnas valsts iestādēm un privātfirmām par līdzdalību musulmaņu minoritāšu, galvenokārt uiguru un kazahu, cilvēktiesību pārkāpumos.

Trešdien tās pieauga pēc ziņām, ka ir iespējama vienošanās par to, ka Ķīna iepirktu vairāk ASV lauksaimniecības produkciju apmaiņā pret jaunu ASV muitas tarifu atlikšanu.

«Vakar izskatījās, ka viss ir miris, bet šodien šķiet, ka ir iespēja,» sacīja LBBW analītiķis Karls Heilings (Karl Hailing), runājot par šīm tirdzniecības sarunām.

Pekinas galvenais pārstāvis tirdzniecības sarunās Liu He 10.oktobrī plāno tikties ar ASV tirdzniecības pārstāvi Robertu Laitaizeru un finanšu ministru Stīvenu Mnučinu (Steven Mnuchin). Tas notiks nepilnu nedēļu pirms paredzētas jaunu tarifu stāšanās spēkā.

Grupas Oanda vecākais tirgus analītiķis Kreigs Erlams (Craig Erlam) atzīmēja, ka tirgi iepriekš ir aplami traktējuši ziņas.

«Tirgu dalībnieki šobrīd jūsmo par labām ziņām, bet šajās sarunās ir bijis tik daudz veltu cerību, un šī var būt jaunākā no tām,» sacīja Erlams.

ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) sēdes protokols parādīja, ka ASV centrālās bankas administratorus vairāk satrauc globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanās, lai gan ASV ekonomikas perspektīva vēl arvien ir laba.

Jēlnaftas cenas bija kāpušas par vairāk nekā 1%, kad Turcija sāka ofensīvu pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļos, bet kāpums samazinājās pēc datu publicēšanas par ASV naftas ieguves apjomu jaunā rekordlīmenī.

Lasiet arī: ASV rūpnieciskās aktivitātes indekss – zemākais kopš 2009.gada jūnija

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,3% līdz 7166,50 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 1,0% līdz 12 094,26 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,8% līdz 5499,14 punktiem.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average trešdien pieauga par 0,7% līdz 26 346,01 punktam, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,9% līdz 2919,40 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 1,0% līdz 7903,74 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena 9.oktobrī samazinājās par 0,1% līdz 52,59 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā pieauga par 0,1% līdz 58,32 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien pieauga no 1,0957 līdz 1,0972 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2219 līdz 1,2205 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 107,09 līdz 107,49 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 89,67 līdz 89,89 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas