Pēc Zariņa iesnieguma ierosināts kriminālprocess par gandrīz miljons «nederīgo respiratoru» iepirkumu

Pēc bijušā Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) iesnieguma tiek ierosināts kriminālprocess par kovida pandēmijas sākumā SIA Titled gandrīz miljons nederīgo respiratoru iepirkumu, vēsta partijas Saskaņa pārstāvji.

Vēl esot deputāta statusā, Zariņš februārī vērsās ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par atklātajiem faktiem saistībā ar individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no SIA Titled – par gandrīz miljons nederīgu respiratoru iepirkuma pamatotību un atbilstību valsts interesēm.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pieņēmusi lēmumu ierosināt kriminālprocesu par Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un minētā uzņēmuma 2020.gada 9.aprīlī noslēgto darījumu par respiratoru iegādi, kas piegādāti neatbilstoši noslēgto līgumu nosacījumiem un izvirzītajām tehniskajām prasībām.

Iepriekš Zariņš īstenoja parlamentāro uzraudzību, izskatīšanai Saeimā iesniedzot pieprasījumus par šo iepirkumu atbildīgajiem ministriem un Ministru prezidentam saistībā ar šo iepirkumu, informēja partijā.

Politiķis uzskata, ka atbildīgie par šo iepirkumu neesot bijuši spējīgi pamatot, ka tas veikts sabiedrības interesēm, par ko liecinot iepirkuma apjoma, piegādātāja izvēles, darījuma nosacījumu un piemērotās iepirkumu procedūras pamatotība un piegādāto respiratoru kvalitāte.

Zariņš iepriekš vērsies Ģenerālprokuratūrā un Finanšu izlūkošanas dienestā ar aicinājumu atbilstoši šo institūciju noteiktajai kompetencei veikt nepieciešamās procesuālās darbības attiecībā uz politiķa iesniegumā norādītajiem faktiem, lai noskaidrotu, vai SIA Titled un atbildīgo amatpersonu rīcība šajā aizsarglīdzekļu iepirkumā un tā uzraudzībā nesatur iespējamo noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmes.

Saskaņā norāda, ka nu jau bijušais deputāts parlamentāro uzraudzību līdzīgi veicis saistībā ar vakcīnu iepirkumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas