Pedagogi rīkos vienas dienas brīdinājuma streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome trešdien, 11.novembrī, ārkārtas sēdē vienojās par vienas dienas brīdinājuma streiku.

Kā norāda arodbiedrībā, izskatot pedagogu streika izlīgšanas komisijas sasniegtos rezultātus, LIZDA secināja, ka vienošanās par vairumu prasību netika panākta.

Līdz ar to LIZDA padome lēma pieteikt vienas dienas brīdinājuma streiku 27.novembrī.

LIZDA izvirzīs divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību. Otrkārt, arodbiedrība prasīs nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.

LIZDA vēlas uzsvērt, ka nav pieļaujama situācija, «kurā vieniem atņem, lai iedotu citiem».

Lēmums par streiku nebija vienbalsīgs – par brīdinājuma streika rīkošanu nobalsoja 28 no 35 LIZDA padomes biedriem. Iespējamais streikotāju skaits vēl nav zināms, tas varētu būt skaidrs 20.novembrī atbilstoši Streiku likumam.

Ref: 102.000.102.11135

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Mīļie skolotāji,kārtējo reizi brauksiet uz Rīgu pasvilpot,pamāt neko neredzošajai valdībai ar kādu plakātiņu,karodziņu un tad vakarā noguruši,nosalušiem deguniem,neapmierināti brauksiet mājās un turpināsiet tādā pašā garā strādāt tālāk.
    Izglītotie cilvēki,jūs par šī procesa jēgu kādreiz aizdomājaties,vai tikai akli izpildiet kādas pavēles?Vai tiešām 25 gados neesat sapratuši,ka tie tur augšā par jums tikai pasmejas,tāpat kā par visu pārējo tautu.
    Lai kaut ko panāktu ir jārīko ilgstošs visas valsts streiks,nevis pārdesmit pusstundas svilpotāji.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas