Pedagogu streiks pulcēs 22 360 dalībniekus

Nākamajā nedēļā paredzētajā streikā piedalīsies 845 izglītības iestādes, apvienojot 22 360 pedagogus. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas vietnieks Edgars Grigorjevs norāda, ka streika dalībnieku skaits turpina pieaugt.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga sacīja, ka gaidāmais streiks nav tikai par naudu, bet gan par attieksmi. Vanaga uzsver, ka vairāku gadu garumā valdība nav pildījusi normatīvajos aktos ietvertās prasības.

Kā ziņots, LIZDA 27.novembrī nolēmusi rīkot vienas dienas brīdinājuma streiku.

LIZDA izvirzīs divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro jau esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību. Otrkārt, arodbiedrība prasīs nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.

Biedrība Vecāki ar izglītību atbalsta pedagogu centienus panākt valdības un LIZDA konstruktīvu dialogu par izglītības reformas un finansējuma sabalansēšanu. «Streiks nav dialogs, streiks ir izmisuma solis, kuru šobrīd sper LIZDA. Mēs ticam, ka nav bijis citu iespēju. Aicinām vecākus atbalstīt pedagogus un streika dienā rast iespēju nevest bērnus uz izglītības iestādēm,» aicina biedrības valdes locekle Silvija Titova-Meija.

Biedrība aicina vecākus pārliecināties, vai viņu bērnu izglītības iestāde piedalās streikā un kādus risinājumus tā piedāvā, ja vecākiem nav iespēju streika laikā nodrošināt bērna pieskatīšanu citur.

Ref: 102.000.102.11192

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas