Pēdējā diennaktī inficētie Baltijā. Latvijā – 9, Lietuvā – 5, Igaunijā – 7

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi līdz šim inficēto skaitam sasniedzot 909.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 1 720 saslimšanas gadījumi, pēdējā diennaktī atklājot septiņus inficēšanās gadījumus.

Igaunijā kopumā miruši 56 cilvēki vīrusa dēļ; un 273 cilvēks ir izveseļojies no šī koronavīrusa.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 1 433 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt pieciem inficētajiem.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 49, taču izveseļojušies ir 739.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 71 069 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs. Tāpat Latvijā miruši 18 COVID-19 pacienti, taču izveseļojušies – 464.

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darbalaiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00.

Lasiet arī: Vācijā pateicas iedzīvotājiem par distancēšanos; atļauj protestus, dievkalpojumus

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 12.maijam tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattiecas uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Tāpat Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 17.maijam, un Lietuvā – līdz 11.maijam valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas