Pēdējo gada laikā rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos dubultojušās

Pēdējā gada laikā rindas uz vietu Rīgas pašvaldības bērnudārzos ir dubultojušās, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informācija.

Ja pirms gada Rīgā rindā uz vietu bērnudārzā bija 1 135 bērni, tad šobrīd vietu bērnudārzos nav jau 2 239 bērniem, liecina dati, ko pašvaldība apkopojusi pēc Rīgas domes Vienotības frakcijas pieprasījuma.

«Situācija ir satraucoša, tādēļ uzskatu, ka 2020. gada budžetā vienai no pašvaldības prioritātēm jābūt atbalstam bērniem un ģimenēm, nevis neskaidrām daudzmiljonu dotācijām Rīgas satiksmei un reklāmas līgumiem valdošo partiju slavināšanai medijos,» pauž Rīgas domes Vienotības frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

«Rīgai ir akūti jārisina divas problēmas – jāpalielina nepieļaujami zemās algas pirmsskolas pedagogiem un, kamēr simtiem ģimeņu vienīgā izvēle ir privātie bērnudārzi, tikmēr būtiski jāpaaugstina pašvaldības līdzfinansējums par tiem,» tā deputāts.

Lasiet arī: Sola palielināt latviešu valodas lietojumu Rīgas bērnudārzos

Vienotība sola, ka bērnudārzu rindu jautājumu pieprasīs skatīt tuvākajā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, lai saņemtu skaidrojumu par pašvaldības rīcību, kā arī aicinās «novērst jauno ģimeņu diskrimināciju – pirmsskolas izglītības nodrošināšana ir viena no pašvaldības pamatfunkcijām, kas gadiem atstāta novārtā un netiek pildīta.»

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Sveiki!varetu vēl izskatīt , Es mamma 2 bērni un ir auklīšu sertifikāts . Kāpēc ss nevaru pieskatīt ,savus bērnu . es tā pat maksāju nodokļus no saņemtas naudas .paldies

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas