Pekinas olimpiādes rīkotāji: Lielākais izaicinājums būs koronavīruss

Pekinas Ziemas olimpisko spēļu rīkotāji trešdien, 27.oktobrī, pavēstījuši, ka vērienīgajā sporta pasākumā vislielākais izaicinājums būs tās pasargāt to no Covid-19. Spēles notiks šīs vīrusa saslimšanas izcelsmes valstī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Sporta pasākums gaidāms no 4. līdz 20.februārim un padarīs Ķīnas galvaspilsētu par pirmo pilsētu pasaulē, kur notikušas gan vasaras, gan ziemas olimpiskās spēles. Pagājušajā nedēļā Pekinā nonākusi olimpiskā lāpa, taču svarīgais notikums atzīmēts bez liela pasākuma.

Trešdien preses konferencē Pekinas Olimpisko spēļu orgkomitejas izpilddirektora vietnieks Žangs Jiandongs sacījis: «Pandēmija būs lielākais izaicinājums ziemas olimpiādes rīkošanā».

Lasiet arī: Sportistu sagatavošanai Pekinas Olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm piešķir 1,2 miljonus eiro

Ķīnas stingrie epidemioloģiskās drošības noteikumi «var samazināt Covid-19 riskus un ietekmi», sacījis Žangs Jiandongs, norādot, ka spēļu dalībniekiem un darbiniekiem būs jādzīvo no fiziskās ārpasaules norobežotā «burbulī». Epidemioloģisko noteikumu neievērotājiem būšot jāsaskaras ar sekām. Amatpersona gan nav precizējis – ar kādām. Attiecībā uz sporta sacensību vietu būvniecību un iekārtošanu viņš sacījis, ka «visi sagatavošanās darbi ir pabeigti».

Ķīnā, kur 2019.gada nogalē cilvēku vidū sāka izplatīties jaunais koronavīruss, diennaktī līdz trešdienai ziņots par 50 jauniem inficēšanās gadījumiem. Jauno inficēšanās gadījumu skaits Āzijas lielvalstī 2021.gada rudenī saglabājas salīdzinoši mazs, bet varasiestādes pandēmijas laikā ir īstenojušas inficēšanās gadījumu izskaušanas pieeju ar robežkontroles pastiprināšanu un stingriem vietējas nozīmes pārvietošanās ierobežojumiem, vēsta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas