Pēkšņi plūdi ASV prasa daudz dzīvību

ASV ziemeļaustrumos ne mazāk kā 45 cilvēki gājuši bojā stipru lietavu izraisītos plūdos un virpuļviesuļos, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Trešdien, 1.septembrī, un ceturtdien, 2.septembrī, rekordlielu ūdens daudzumu stipru lietavu veidā saņēmušas Ņujorkas pilsēta un Ņūdžersijas štats, kur nolijis vietējo meteoroloģisko mērījumu vēsturē stundas un dienas laika nogrieznī vēl nebijis nokrišņu daudzums, negaidīti stipri pārpludinot ielas un parkus. Pēkšņie plūdi paralizējuši metro un cita sabiedriskā transporta kustību. Pa ielām ūdens nesis automašīnas, cilvēki tikuši iesprostoti applūstošās pagrabu telpās, daļa tajās noslīkuši.

Lasiet arī: Beļģijā cilvēku bojāeju plūdos izmeklēs kā nonāvēšanu bez iepriekšēja nodoma

Ņūdžersijas štata gubernators Fils Mērfijs (Phil Murphy) pavēstījis, ka štatā gājuši bojā ne mazāk kā 23 cilvēki. Vairums dzīvības zaudējuši, nespējot izkļūt no automašīnām brīdī, kad strauji cēlies ūdens līmenis. Ņujorkā gājuši bojā 14 cilvēki – lielākā daļa no viņiem noslīkuši pagrabos. Letāli nelaimes gadījumi lietavu un virpuļviesuļu dēļ šonedēļ reģistrēti arī Pensilvānijas, Konetikutas, Merilendas un Virdžīnijas štatā.

Plūdi pārsteiguši nesagatavotus iedzīvotājus, varas iestādes un glābšanas dienestus, jo laikapstākļu prognozēs meteorologi brīdinājuši, ka gaidāms liels, taču tik milzīgs nokrišņu daudzums. «Mēs nezinājām, ka vakar vakarā no pulksten 20.50 līdz pulksten 21.50 debesis burtiski atvērsies, un pār Ņujorkas ielām nolies tik daudz ūdens kā Niagāras ūdenskritumā,» sacījusi Ņujorkas gubernatore Keitija Hočula (Kathy Hochul), vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas