Pensiju 3. līmeņa dalībnieku iemaksas pārsniegušas pirmskrīzes līmeni

Šā gada pirmā pusgada beigās privāto pensiju fondu plānos uzkrātais kapitāls sasniedzis 149,3 miljonus latu, kopš gada sākuma pieaugot par 4,8%. Uzkrātā pensiju kapitāla pieaugumu galvenokārt nodrošināja strauji augošās pensiju plānu iemaksas, kas pirmo reizi pārsniedza pirmskrīzes līmeni.

No gada sākuma pensiju plānos iemaksāti 11,8 milj. latu, kas ir par 51% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Galvenokārt turpināja strauji pieaugt pensiju plānu dalībnieku iemaksas (par 81%), savukārt darba devēju iemaksas pieauga nedaudz (par 5%), liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija.

Tajā pašā laikā no pensiju plānu kapitāla tika izmaksāti 4,4 milj. latu jeb par 4% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Tostarp lielākā daļa (94%) izmaksāta saistībā ar plānu dalībnieku pensijas vecuma iestāšanos.

Vidējais pensiju plānu sešu mēnešu ienesīgums šā gada pirmajā pusgadā mazinājās, sasniedzot vien 0,1%, salīdzinot ar 3,7% pērnā gada attiecīgajā periodā. Individuāliem plāniem ienesīgums bija robežās no -3% līdz 4%.

Pensiju plānu ieguldījumu struktūrā joprojām lielākais īpatsvars bija ieguldījumiem ieguldījumu fondu apliecībās (56%). Tāpat arī parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (31%).

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs sasniedza 46 milj. latu jeb 32% no kopējiem ieguldījumiem – par 1,7% vairāk nekā 2012.gada pirmā pusgada beigās. Savukārt no visiem ieguldījumiem ārvalstīs 92,8% veidoja ieguldījumi pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojušais dalībnieku skaits pusgada beigās sasniedza 202 725. Tie ir 20,2% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem , jeb par 4,8 tūkst. dalībnieku mazāk nekā gada sākumā.

102.000.102.5139

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas