Perevoščikovs: Iespēja inficēties ar Covid-19 ārtelpās ir minimāla

Pierādījumi liecina, ka inficēšanās ar Covid-19 ārpus telpām notiek tikai atsevišķos gadījumos un šādu iespēju skaits ir minimāls, 5.maija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš uzsvēra, ka inficēšanās ar Covid-19 pārsvarā notiek iekštelpās.

«Ārpus telpām vīrusa izplatība ir minimāla, jo arī vējš neļauj vīrusa daļiņām koncentrēties vienā vietā, kā tas notiek iekštelpās.»

Tomēr Perevoščikovs pauda viedokli, ka inficēšanās svaigā gaisā ir iespējama – ja cilvēki kopā pavada ilgu laiku runājot, neievērojot distancēšanos. «Saslimšanu ārpus telpām var veicināt cilvēku pulcēšanās lielās grupās, tas veicina tuvu kontaktu, radot papildu iespēju inficēties,» uzsvēra epidemiologs.

Lasiet arī: Igaunijas valdība pārceļ klātienes mācību atjaunošanu visiem skolēniem

Viņš atgādināja, ka, atrodoties ārpus telpām, ir jāizvērtē ārējie apstākļi, proti, vai terasē, kura ir pielīdzināma cilvēka būšanai ārpus telpām, ir aprīkota ar jumtu vai pagaidu sienām, kas varētu kavēt gaisa apmaiņu, līdz ar to paaugstinot inficēšanās riskus.

BNN atgādina, ka pašlaik Latvijā ir noteikts, ka ārtelpās ir ļauts pulcēties līdz desmit cilvēkiem no divām dažādām mājsaimniecībām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas