Perevoščikovs: Sejas masku lietošanu būtu ieteicams saglabāt augsta riska vietās

Mazinoties Covid-19 gadījumu skaitam, pēc 1.aprīļa sejas masku lietošanu būtu ieteicams saglabāt augsta riska vietās, pauž Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 30%, turpina samazināties arī Covid-19 pacientu skaits stacionāros, kā arī epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā kopumā samazinās, norādīja Perevoščikovs.

Viņaprāt, ņemot vērā situācijas uzlabošanas, ir iespējams saglabāt masku lietošanas prasību augsta riska vietās – veselības aprūpes iestādēs, sociālās aprūpes centros, jo šeit uzturas pacienti un klienti ar novājinātu imūnsistēmu, hroniskām saslimšanām.

Masku lietošana būtu saglabājama arī sabiedriskajā transportā.

Lasiet arī: Kovids Baltijā. Latvijā – 1 352, Lietuvā – 2 190, Igaunijā – 667

Vērojot situācijas attīstību Eiropas Savienības valstīs, viņš atzina, ka, piemēram, tādās valstīs kā Austrija, Vācija, Somija un Itālija novērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums, taču nepieaug mirstība. Tas skaidrojams ar drošības pasākumu atcelšanu, sabiedrības lielāku mobilitāti, ceļošanas sezonas atsākšanos.

Lai izvairītos no saslimšanas ar kovidu, Perevoščikovs aicina joprojām ievērot piesardzības pasākumus, nedodoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, ievērojot roku higiēnu, pareizi lietojot sejas masku, vairākas reizes dienā vēdinot telpas, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas