bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 24.02.2020 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Pērn 40% no pārbaudītajiem autoservisiem neievēroja vides aizsardzības prasības

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts vides dienests, VVD, piesārņojums, autoservisi, Elita Baklāne-Ansberga, Kalvis Avotiņš, riepas, riepu tirgotāji, Tīna Lūse, Kaspars Zakulis, Ingus Rūtiņš, Andris Vasins,

Pērn 40% no 222 Valsts vides dienesta (VVD) pārbaudītajiem autoservisiem neievēroja vides aizsardzības prasības, pavēstījusi VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Viņa gan uzsvēra, ka VVD inspektori pārbaudījuši autoservisus izlases kārtībā, proti, tos par kuriem gan VVD, gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē bijušas aizdomas par pārkāpumiem.

VVD Piesārņojuma kontroles sektora vadītājs Kalvis Avotiņš norādīja, ka par konstatētajiem pārkāpumiem ierosinātas 11 administratīvās lietvedības.

VVD sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) īstenotā pilotprojekta – kompleksu pasākumu kampaņu autoservisos visā Latvijā mērķis bija informēt un izglītot autoservisa īpašniekus par vides aizsardzības prasībām, kas viņiem būtu jāievēro.

Baklāne-Ansberga atzina, ka nolietoto riepu skaits ar katru gadu palielinās un nav vienas «receptes», lai šo situāciju īsā laikā atrisinātu.

«VVD trūkst cilvēkresursu, lai apsekotu visas vietas. VVD ir 70 inspektori, kuru redzeslokā ir 15 000 legālu uzņēmumu un vēl vairāki simti nelegālu uzņēmumu,» sacīja Baklāne -Ansberga.

Viņa norādīja, ka šogad VVD cīnīsies nevis ar sekām, bet kontrolēs riepu tirgotājus, lai precīzi tiktu uzskaitīts ievesto riepu apjoms. Tāpat plānots uzraudzīt arī autoservisus, vai viņi uzskaita nolietotās riepas un tās tiek nodotas legālam apsaimniekotājam.

«Aprīlī aicināsim iedzīvotājus lietotnē Vides SOS ziņot par riepu uzkrājumiem, lai varētu uzskaitīt piesārņotās vietas un rast tām risinājumu,» sacīja VVD ģenerāldirektore.

Otrajā pusgadā VVD plānojis īstenot pastiprinātu industriālo zonu un degradēto teritoriju kontroli, tai skaitā autoservisu pārbaudes. Šīs kampaņas mērķis būs palielināt autoservisu skaitu, kas noslēguši līgumus ar Ražotāju atbildības sistēmas dalībnieku – atkritumu apsaimniekotāju par riepu izvešanu un regulāri nodod riepas.

Tāpat plānots izglītot zemes īpašniekus par viņu atbildību par atkritumu apsaimniekošanu, ja zemes nomnieks īpašumā atstājis atkritumus. Sagaidāms, ka īstenoto pasākumu rezultātā palielināsies uzņēmēju skaits, kas ne tikai būs saņēmuši nepieciešamās vides atļaujas, bet arī ievēros vides aizsardzības prasības.

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) vadītāja Tīna Lūse stāstīja, ka Latvijā realizē 17 000 tonnas riepu gadā. Savukārt 2018.gadā valstī bija uzkrājušās 105 000 tonnas nepārstrādāto riepu.

«Kamēr riepas stāv sakrautas kaudzēs neviens par tām neuztraucās, taču līdzko tās aizdegas, tās rada riskus cilvēku veselībai,»

sacīja Lūse. Viņa pauda uzskatu, ka atbildību par nolietotajām riepām būtu jāuzņemas importētājiem. Savukārt autoservisu īpašnieku pienākums būtu noslēgt līgumu par riepu nodošanu pārstrādei.

«Mūsu mērķis ir, lai riepas no bīstama atkrituma kļūtu par vērtīgu resursu,» piebilda Lūse.

Atbildot jautājumu, kā Latvijā tiek veicināta pārstrādāto riepu gumijas granulu atkārtota izmantošana, Lūse atzina, ka par aprites ekonomikas aspektiem ir runāts ar Satiksmes ministriju, taču sadarbībā ir gausa.

Savukārt Latvijas Zaļā punkta direktors, LRAA uzraudzības padomes pārstāvis Kaspars Zakulis norādīja, ka viss ir atkarīgs no tā, kāda specifikācija ir ierakstīta ceļu būvniecībā. Piemēram, Lietuvā riepu gumijas granulas tiek veiksmīgi izmantotas autoceļu būvē, kamēr Latvijā nav šādas prakses. Ir daudzveidīgas iespējas, kā šīs granulas izmantot bērnu un sporta laukumu segumiem, norādīja Zakulis.

Lasiet arī: Asociācija: Riepu nelegālo izgāztuvju ignorēšana ir augsta riska spēle ar uguni

Tikmēr Latvijas Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš pauda nostāju, ka vides piesārņotājs ir automašīnas lietotājs, kuram būtu jāuzņemas finansiāla atbildība par to, lai riepas tiktu savāktas un pārstrādātas. Viņš norādīja, ka iegādājoties riepas, par vienu riepu vajadzētu piemaksāt vismaz četrus eiro. Taču problēma ir tā, ka patērētājs raugās pēc lētākām riepām un autoservisu piesātinātajā konkurencē tas ir milzīgs izaicinājums, jo autoservisi ir ieinteresēti samazināt gala cenu, skaidroja Rūtiņš.

Autoservisa ReiLat pārstāvis Andris Vasins uzsvēra, ka autoservisos, kas darbojas oficiāli, nolietotās riepas tiek gan uzskaitītas, gan nodotas pārstrādei, taču ir pietiekami daudz tādu vietu, kas sniedz pakalpojumus nelegāli un to samaksa ir uz pusi lētāka, tādēļ arī veidojas situācija, kā riepas nenonāk pārstrādē.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Prezidents iesniedz likumu grozījumus, Tesla pēta Lietuvu, ostai draud sods

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas priekšlikumi publisko iepirkumu sistēmas reformai un citās jomās, kā arī ASV elektroautoražotāja Tesla izpētes vizīte Lietuvā un Klaipēdas ostai draudošs naudas sods par iespējamu ķimikāliju izpludināšanu notekūdeņos.

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!