Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darbavietas, tiecoties uz iestāžu un administrācijas samazināšanu, norāda Labklājības ministres padomniece Liesma Kalve.

Tāpat pašlaik Labklājības ministrijas padotībā atrodas pieci valsts sociālās aprūpes centri – Rīga ar sešām filiālēm, Kurzeme ar sešām filiālēm, Zemgale ar piecām filiālēm, Latgale ar piecām filiālēm un Vidzeme ar trīs filiālēm. Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – RīgaKurzemeZemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Pašlaik VSAC Vidzeme pakalpojumu saņem 652 klienti un nodarbināti 378 darbinieki, bet VSAC Zemgale pakalpojumu saņem 749 klienti un nodarbināti 464 darbinieki. Reorganizācijas ietvaros paredzēta administrāciju apvienošana. Savukārt pēc apvienošanas tiks izvērtētas atsevišķu darbinieku veicamo darbu apjoms un pienākumi, skaidro Kalve.

Tā rezultātā valsts pārvaldē lietderīgāk tiktu izmantoti finanšu resursi un iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvākus pakalpojumus, norāda ministrijā.

Tiek skaidrots, ka tādu pat efektu var panākt arī ar mazo iestāžu darbības revīziju. Tādējādi būtu iespējams nodrošināt visefektīvāko institucionālās pārvaldības modeli, būtiski ietaupīt līdzekļus un padarīt iestādes darbu vienkāršāku un saprotamāku sabiedrībai.

Lasiet arī: Ministrs: Pašvaldību darbinieku skaitu tuvākajos gados nāksies samazināt

Kalve skaidro, ka Labklājības ministrijā turpinās darbs pie  iesākto atbalsta funkciju centralizēšanas, izvērtējot radniecisko funkciju apvienošanas iespējas, kā arī mazo iestāžu darbības lietderības. Tā rezultātā šonedēļ sabiedriskajai apspriešanai tiek nodots Ministru kabineta rīkojuma projekts Par valsts sociālās aprūpes centra Vidzeme reorganizāciju un pievienošanu valsts sociālās aprūpes centram Zemgale, kas paredzēta ar šī gada 1.jūliju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas