bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Pērn Latvijā būtiski pieaudzis brīvo darba vietu skaits

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUZemākais bezdarba līmenis aizvadītajā gadā bijis septembrī un oktobrī – 9,1%, bet decembra sākumā tas palielinājies līdz 9,3%. Salīdzinājumam: 2012.gada decembra sākumā bezdarba līmenis valstī bija 10,6%, bet 2010.gada nogalē –14,3%.

Līdz 2013.gada oktobrim reģistrētais bezdarbs Latvijā turpināja samazināties. Taču gan tradicionālo sezonālo izmaiņu, gan A/S Liepājas metalurgs maksātnespējas dēļ, sākot no novembra ir vērojams neliels reģistrētā bezdarba līmeņa pieaugums, BNN noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Bezdarba līmenis ir samazinājies, pateicoties jaunu darba vietu radīšanai Latvijas ekonomikā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2013.gada 3.ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 906,1 tūkstoši cilvēku, kas ir par 30,5 tūkstošiem vairāk nekā 2012.gadā un par 55,4 tūkstošiem vairāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija vērojams vislielākais bezdarbs. Vislielākais nodarbināto skaita pieaugums bija vērojams būvniecības, veselības un sociālās aprūpes un transporta un uzglabāšanas nozarēs. Tajā pašā laikā nodarbināto skaita kritums bija vērojams izglītības, finanšu un apdrošināšanas darbības un tirdzniecības nozarēs.

2013.gadā nedaudz mainījusies arī reģistrēto bezdarbnieku struktūra. Ir nedaudz samazinājies vīriešu īpatsvars, kas ir saistīts ar būvniecības nozares atkopšanos pēc krīzes un daudzu vīriešu atgriešanos darba tirgū.

Reģistrētā bezdarba līmenis jauniešu vidū 2013.gadā samazinājās zem vidējā bezdarba līmeņa valstī, sācis samazināties arī ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars. 2013.gada decembra sākumā NVA uzskaitē bija 33 586 ilgstošie bezdarbnieki jeb 36,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. Salīdzinājumā ar 2012. gada decembra sākumu ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars samazinājies par vairāk nekā 8%.

Pēc bezdarba ilguma 2013.gada decembra sākumā lielāko skaitu veidoja bezdarbnieki ar bezdarba ilgumu līdz 6 mēnešiem – 41,8%.

2013.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 8 866 jaunieši bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem, kas ir 9,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. 65% jauniešu bezdarbnieku nebija profesijas, viņi bija ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nebija ieguvuši pat pamatizglītību. Vismazāk jauniešu bezdarbnieku NVA uzskaitē ir ar augstāko izglītību, turklāt jaunieši bezdarbnieki ar augstāko izglītību arī visātrāk atrod darbu, vidējais bezdarba ilgums jauniešiem ar augstāko izglītību – 85 dienas, bet vidējais bezdarba ilgums jauniešiem bezdarbniekiem kopā – 100 dienas jeb nedaudz vairāk kā 3 mēneši. 2013.gada 11 mēnešos darbā iekārtojušies 10 941 jaunieši bezdarbnieki, no kuriem 4 768 jeb 44% bija iekārtojušies darbā pēc kāda NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma pabeigšanas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvāto iespēju atbrīvoties no atkarībām izmantojuši 146 bezdarbnieki: 119 bezdarbnieki ārstēšanās kursu jau ir pabeiguši. 23 bezdarbnieki, kuri ārstēšanos ir pabeiguši, ir iekārtojušies pastāvīgā darbā, 86 – piedalījušies NVA pasākumos: 30 – algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos pašvaldībās, 33 – konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, 4 – apmācībās. 63 programmas dalībnieki pēc ārstēšanās izmantojuši NVA karjeras plānošanas konsultācijas, desmit – psihoterapeita un divi – psihologa konsultācijas. Vēlmi uzsākt ārstēšanos reģistrējuši vēl 55 bezdarbnieki.

Kopumā 2013.gada 11 mēnešos NVA nodarbinātības pasākumos bija iesaistīti 34 669 bezdarbnieki, apmācībās – 35 378, bet konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos 43 148 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Karjeras konsultācijas tika sniegtas 41 827 cilvēkiem, to skaitā 36 379 bezdarbniekiem. 6 065 strādājošie 2013.gadā uzsākuši Mūžizglītības pasākumus nodarbinātām personām.

Pērn būtiski palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits – vidēji mēnesī darba devēji NVA reģistrēja 5 300 vakances. 2013.gada 11 mēnešos NVA filiālēs reģistrētas 31 416 vakances, CV un vakanču portālā – 31 240.

102.000.102.6240


Pievienot komentāru

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima.