Pērn saimniecisko darbu veicēju izraisītie elektrotīkla bojājumi radījuši zaudējumus AS Sadales tīkls 300 tūkstošu eiro apmērā

Pērn saimniecisko darbu veicēju izraisītie elektrotīkla bojājumi radījuši zaudējumus AS Sadales tīkls 300 tūkstošu eiro apmērā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Tikmēr šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 116 elektrotīkla bojājumus, kurus izraisīja būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes un citi saimniecisko darbu veicēji.

Vidēji divas reizes dienā AS Sadales tīkls reģistrē elektrotīkla bojājumus, kurus izraisa būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes un citu saimniecisko darbu veicēji. Pērn šo darbu laikā elektrotīkls bojāts 738 reizes, bet šā gada pirmajā ceturksnī uzņēmums ir reģistrējis 116 bojājumus – 40 reizes pārraktas kabeļu elektrolīnijas, 46 vietās ar tehniku bojātas gaisvadu elektrolīnijas un konstatētas 30 bojātas transformatoru apakšstacijas vai elektroapgādes sadalnes, liecina uzņēmuma apkopota informācija.

Vislielākais bojājumu skaits tiek reģistrēts gada siltajā periodā, kad aktīvi norit lauksaimniecības un būvniecības darbi, jo iedzīvotāji plānotos darbus elektrolīniju tuvumā nesaskaņo ar AS Sadales tīkls un neievēro darbu veikšanas tehnoloģiskās un drošības prasības. Analizējot negadījumu cēloņus, AS Sadales tīkls secina, ka bieži vien tehnikas vadītājs nezina vai ir aizmirsis drošības noteikumus, kā arī noguruma un ikdienas darba rutīnā nepamana elektrolīnijas. Ja saimniecībās vai uzņēmumos mainās specializētās tehnikas vadītāji, svarīgi tiem atgādināt par drošības prasībām elektrotīkla tuvumā.

«Viens elektrolīnijas bojājums pilsētās rada elektroapgādes pārtraukumu bērnudārziem, skolām, veikaliem, vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju, ceļu satiksmes regulēšanas luksoforiem u.c. objektiem, bet lauku apvidos tas var radīt elektroapgādes pārtraukumu visam novadam, radot zaudējumus gan klientiem, jo netiek piegādāta elektroenerģija, gan AS Sadales tīkls. Lai pēc iespējas ātrāk novērstu apdraudējumu cilvēkiem, atjaunotu elektrotīklu un elektroapgādi klientiem, AS Sadales tīkls darbiniekiem jāpārtrauc plānotie elektrotīkla remonta darbi un nekavējoties jādodas meklēt elektrotīkla bojājuma vieta. Bieži vien personas, kuras izraisījušas elektrotīkla bojājumu, par notikušo nepaziņo AS Sadales tīkls, rakšanas darbu vietas aizrok un no notikuma vietas aizbēg, kas apgrūtina un paildzina bojājuma novēršanu,» stāsta uzņēmumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas