Personas bagāžā muita atrod nedeklarētu skaidru naudu – 24 705 eiro

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa kāda robežas šķērsotāja mēģinājumu nedeklarējot ievest Latvijā skaidru naudu 24 705 eiro apmērā. Nedeklarētā skaidrā nauda bija paslēpta kravas transportlīdzekļa pasažiera personīgajās mantās.

2021.gada 29.novembrī Silenes muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca kravas transportlīdzeklis ar Krievijas Federācijas reģistrācijas numuriem. Automobilī atradās arī pasažieris, kurš uz muitas amatpersonu jautājumiem, vai viņam ir deklarējamas preces, kas nav norādītas akcīzes preču pārvietošanas paziņojumā, deklarējama nauda vai personiskajam patēriņam paredzēti dzīvnieku izcelsmes produkti, kuru ievešana ir aizliegta, atbildēja noliedzoši.

Pārbaudot transportlīdzekli un personu bagāžu, muitniekiem radās aizdomas, ka pasažiera somā atrodas nedeklarēta, no muitas kontroles slēpta skaidra nauda.

Veicot padziļināto kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka pasažiera somā un starp dokumentiem noslēpts liels daudzums banknošu.

Nedeklarējot un slēpjot no muitas kontroles, persona mēģināja pārvietot pāri robežai 22 990 eiro, 1210 ASV dolārus, 49 400 Krievijas rubļus, 5 Baltkrievijas rubļus un 340 zlotus.

Pārrēķinot eiro, kopējā skaidras naudas summa ir 24 705,64 eiro. Nedeklarētā nauda tika izņemta.

Lasiet arī: Par kokaīna izplatīšanu aizturēta organizēta personu grupa

Lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par iespējami noziedzīgi iegūtu līdzekļu skaidras naudas 24 705,64 eiro apmērā legalizāciju, mainot šo līdzekļu atrašanas vietu un jurisdikciju no Baltkrievijas Republikas uz Latvijas Republiku, šķērsojot Latvijas Republikas – Baltkrievijas Republikas robežu.

VID atgādina: šķērsojot Latvijas Republikas valsts robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) vietās, kur tā ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, jebkurai personai ir pienākums deklarēt skaidru naudu, kuras summa ir 10 000 eiro vai vairāk. Fiziskajai personai rakstveidā jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa, tajā sniegto ziņu patiesumu apliecinot ar parakstu un, šķērsojot valsts ārējo robežu, tā jāiesniedz muitas amatpersonai.

Par normatīvajos aktos noteiktā skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, deklarēšanas pienākuma neizpildīšanu piemēro naudas sodu divdesmit procentu apmērā no summas, kuru ir pienākums deklarēt. Plašāka informācija par skaidras naudas deklarēšanu – VID tīmekļvietnes sadaļā Skaidras naudas deklarēšana ceļojot.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas