Pērtiķu bakas iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

Valdība otrdien, 14.jūnijā, lēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut pērtiķu bakas, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība, ar kuru var slimot gan cilvēki, gan dzīvnieki.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau šobrīd veic pērtiķu baku infekcijas slimības reģistrāciju un epidemioloģisko izmeklēšanu, taču šāds lēmums nepieciešams, lai apstiprinātu vienotu procedūru Ministru kabineta noteikumos. Noteikumos nostiprināta laboratoriskā izmeklēšanas metode un izmeklējamie paraugi aizdomu gadījumā par cilvēka inficēšanos pērtiķu bakām, kā arī informācijas apmaiņa starp SPKC, Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) un citām iesaistītajām iestādēm, tostarp Pasaules veselības organizāciju (PVO), BNN informē Veselības ministrija.

Šā gada maija sākumā Apvienotajā Karalistē cilvēkam, kas nesen bija atceļojis no Nigērijas, tika diagnosticētas pērtiķu bakas,

kam sekoja paziņojumi par saslimšanas gadījumiem ar pērtiķu bakām arī citās valstīs. Maija beigās par pērtiķu baku gadījumiem ziņoja jau 23 valstis un infekcija joprojām turpina izplatīties. Arī Latvijā 3.jūnijā tika ziņots par diviem laboratoriski apstiprinātiem pērtiķu baku gadījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas