bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Pētījums: 84% Rīgas skolēnu gatavi maksāt par izglītību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic News Network, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vairāk nekā 4/5 jeb 84% aptaujāto skolēnu vecumā no 14 līdz 18 gadiem atzīst, ka viņi ir gatavi maksāt par turpmākās izglītības iegūšanu, liecina Starptautiskās komerciālās profesionālās un vispārējās izglītības vidusskolas veiktais pētījums Rīgas vispārizglītojošajās un profesionālajās izglītības iestādēs.

Pētījums atklāj, ka galvenais kritērijs, kas nosaka skolēnu izvēli mācīties konkrētajā izglītības iestādē ir tajā apgūstamā mācību programma, uz ko norāda 68% jauniešu, taču 18% respondentu svarīgākais izvēles faktors šķiet izglītības iestādes reputācija, bet 8% skolēnu par būtiskāko min iestādes izdevīgo atrašanās vietu.

Kā norāda aptaujātie skolēni – vislielāko motivāciju labi mācīties rada apziņa un cerība nākotnē strādāt labā darba vietā, to apstiprina 94% respondentu. Paralēli minētajam 86% jauniešu censties apgūt zinības motivē arī vēlme pilnveidoties un labāk sagatavoties iekļūšanai nākošā līmeņa izglītības iestādē, bet 61% skolēnu kā papildus stimulu min iespējas saņemt labas atzīmes.

Galvenais kritērijs, izvēloties profesiju, pēc skolēnu domām ir tās atbilstība cilvēka interesēm, ko apliecina 63% aptaujāto, un tikai 15% jauniešu uzskata, ka noteicošais faktors profesijas izvēlē ir tās popularitāte sabiedrībā, bet 11% respondentu domā, ka, izvēloties specialitāti, priekšroka ir jādod tādai, ar kuru var pietiekoši daudz nopelnīt.

Interesanti, ka tikai 51% skolēnu pētījumā atzinuši, ka viņu pašreizējā mācību programma atbilst tai profesijai, kurā vēlētos strādāt nākotnē, bet pārējie – 49% ir pārliecināti, ka patlaban apgūstamā mācību viela viņu profesionālajā karjerā nenoderēs. Tajā pašā laikā, jauniešu absolūtais vairākums jeb 89% aptaujāto uzskata, ka profesionālā karjera ir atkarīga tieši no izglītības iestādē iegūtajām zināšanām un prasmēm.

Saskaņā ar pētījuma datiem skolēni gribētu sākt strādāt algotu darbu vidēji jau no 19 gadu vecuma. Kā norāda aptauja, 57% audzēkņi vecumā no 14 – 18 gadiem ir jau izlēmuši, kurā jomā vēlētos strādāt.

Analizējot efektīvākos izglītības iegūšanas veidus, kas vislabāk sagatavo konkrētai profesijai, kā populārāko skolēni atzīst izglītības iegūšanu vidusskolā un pēc tam augstskolā, kuru kā optimālāko atzīst 42% respondentu. Tāpat, atbalstu gūst izglītības apguve profesionālās vidējās izglītības iestādē vai arodizglītības iestādē, kuru min vairāk kā 1/3 jeb 31% skolēnu, taču 11% aptaujāto domā, ka vislabākais mācīšanās veids, lai apgūtu profesiju, ir pēc pamatskolas, mācoties vidusskolā un pēc tam – izejot konkrētas profesijas kursus, ko atbalsta 19% audzēkņu.

«Fakts, ka jau vidēji 16 gadu vecumā vairums jauniešu ir izlēmuši, kurā nozarē vēlētos strādāt, ir ļoti daudzsološi, jo prakse rāda, ka ātrāka savu interešu un spēju apzināšanās ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem sekmīgas karjeras veidošanā,» uzskata Starptautiskās komerciālās profesionālās un vispārējās izglītības vidusskolas direktore Olga Dementjeva.

Vienlaikus viņa vērš uzmanību uz to, ka teju puse skolēnu pauž viedokli, ka mācību viela, ko viņi apgūst, diez vai noderēs viņu profesijā. «Šeit būtu jādomā gan par ciešāku sadarbību starp mācību satura izstrādātājiem un attiecīgo profesiju pārstāvjiem, gan par mācībspēku komunikāciju ar skolēniem – skaidrojot, kā vispārējās izglītības priekšmeti ietekmē katra indivīda attīstību,» teic Dementjeva.

Ref: 103.000.103.534


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri