Jauns pētījums atklāj, kādi ir bērni, kuri daudz laika pavada sociālajos tīklos

Sociālo mediju attīstība pēdējo gadu laikā radījusi bažas bērnu labklājības organizāciju vidū. Pētījuma rezultāti likuši satraukties arī bērnu vecākiem – it īpaši pēc tam, kad viņi uzzināja, ka vidēji piecus līdz 15 gadus veci bērni nedēļā sociālos medijus izmanto par trīsarpus stundām vairāk nekā skatās televīzijas pārraides.

Filips Povels, kurš palīdzēja veikt nozīmīgo pētījumu, skaidroja izdevuma «Observer» žurnālistiem: «Pētījuma rezultāti parāda to, ka sociālo mediju ietekme uz bērniem var būt kaitīga, to apstiprina arī citu iepriekš veiktu pētījumu rezultāti. Mēs nevaram teikt, ka visu sociālo mediju lietošana ir kaitīga, tomēr viens ir skaidrs – jo vairāk sociālo mediju platformu bērns izmanto, jo lielāka iespējamība, ka viņš būs neapmierināts ar savu dzīvi dažādos tās posmos.»

Nesen veikta pētījuma ietvaros atklāts, ka tie bērni, kuri salīdzinoši vairāk laika pavada sociālajos medijos, kopumā jūtas neapmierinātāki ar savu dzīvi. Ekonomikas speciālistu komanda atklāja, ka vien stundas pavadīšana sociālajos medijos bērna apmierinātību ar dzīvi samazināja par teju 15%.

Šefīldas Universitātes zinātnieki atklājuši, ka bērni, kuri vairāk laika pavada tādās vietnēs kā Facebook, Snapchat un WhatsApp jūtas neapmierinātāki ar dažādiem savas dzīves aspektiem, tai skaitā mācībām, izskatu un ģimeni. Secināts, ka meitenes sāk sliktāk vērtēt savu izskatu, turpretī zēni kļūst neapmierinātāki ar draudzību.

Apvienotās Karalistes Bērnu fonda dati liecina, ka katru gadu krasi pieaug to bērnu skaits, kuri nonāk slimnīcās pēc apzinātas sevis traumēšanas.

Uzmani savus bērnus!

Avots: dailymail.co.uk

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas