Pētījums: Cilvēki telefonos izmanto galvenokārt tikai trīs aplikācijas

Varētu šķist, ka tālruņu popularitātes dēļ dažādu aplikāciju lejupielādes statistika tikai pieaug, taču tā nebūt nav. Jau kopš 2016.gada vairāk nekā puse ASV iedzīvotāju vairs nelejupielādē aplikācijas savos tālruņos, atklājis mediju pētījumu un analītikas uzņēmums ComScore.

Lai gan precīzi iemesli tam nav noskaidroti, pētījumu centrs atklājis, ka cilvēki galvenokārt savos viedtālruņos izmanto tikai trīs dažādas aplikācijas.

Taču tas gan nenozīmē, ka aplikāciju izstrāde ir apstājusies. Saskaņā ar uzņēmuma Statista datiem, 2017.gada jūnijā katru dienu tikai izveidotas vairāk nekā 1 300 jaunas operētājsistēmas Android aplikācijas, taču tajā pat laikā strauji pieauga arī no tālruņiem dzēsto aplikāciju skaits.

Tā kā lietotājiem pieejams liels skaits dažādu aplikāciju, kļūst aizvien grūtāk visas nepieciešamās lejupielādēt tālrunī, pārvaldīt un pilnvērtīgi izmantot. Jaunākais IDC pētījums atklāja, ka uzņēmumu darbinieki patērē aptuveni 30% no savas darba dienas, meklējot piemērotāko lietotni kādas darbības veikšanai. Ja cilvēkiem būtu pieejami uzlaboti palīgi, telefona lietotņu izmantošanai būtu jāpatērē daudz mazāk laika. Aizvadītajā gadā tika izpētīts, ka 52% aptaujāto biznesa vadītāju savos uzņēmumos jau sākuši izmantot robotus, čatbotus un virtuālos asistentus nevis standarta mobilās aplikācijas, tādā veidā optimizējot ikdienas procesus un ļaujot darbiniekiem strādāt produktīvāk.

Tehnoloģiju attīstībā šobrīd aktuālākais temats ir 5G tīkla pilnveidošana, un vairums profesionāļu sagaida, ka tam līdzi attīstīsies arī mākslīgais intelekts (MI) un lietu internets. MI lauciņā uzsvars tiek likts uz Dabiskās valodas apstrādes rīka uzlabošanu, jo līdz ar labāku izpratni par lietotāja balsi virtuālie asistenti spēs vēl ātrāk un precīzāk atbildēt uz lietotāja jautājumiem. Šāda veida tehnoloģijas pilnveidošana ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kas arī prasa lielas investīcijas pētniecībā un attīstībā, tāpēc pie tā strādā lielākie uzņēmumi visā pasaulē, BNN informē uzņēmums Huawei.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas