Pētījums: Eiropas lielākiem uzņēmumiem CO2 samazināšanā jāiegulda divtik

Ilustratīvs attēls

Eiropas vadošiem uzņēmumiem zema oglekļa dioksīda projektos ir jāiegulda divreiz vairāk nekā šobrīd. Tas vajadzīgs, lai ES tiktu sasniegts Eiropas Komisijas nospraustais mērķis līdz 2050.gadam sasniegt klimata neitralitāti, tā secināts pētījumā, ko citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Lielbritānijā reģistrētais klimata ietekmes pētījumu centrs CDP (iepriekš: Carbon Disclosure Project) un zviedru biznesa vadības konsultāciju firma Oliver Wyman ir veikusi apjomīgu pētījumu, kur secināts, ka 882 biržās kotēti Eiropas uzņēmumi 2019.gadā kapitāla ieguldījumos un pētniecības un attīstības jomā ieguldījuši kopumā 124 miljardus eiro.

Šis īpatsvars veidojis 12% no ieguldījumu kopējā gada apjoma. Lai 2050.gadā ES spētu nodrošināt siltumnīcefekta gāzu neto nulles emisijas, šim īpatsvaram ir jākāpj līdz 25%, norāda CDP Eiropas nodaļas rīkotājdirektors Stīvens Tībe (Steven Tebbe), raksta EurActiv.

«Lai palīdzētu aizpildīt šo robu, ir vajadzīgs, lai nopietni iesaistās politikas veidotāji un investori ar mērķi palīdzētu uzņēmumiem finansēt nākotnes tehnoloģiju izrāvienu,» sacījis Tībe. Viņa organizācija CDP savu finansējumu gūst no labdarības ziedojumiem un valdību mērķdotācijām, ziņo EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas