Pētījums: Itālijā COVID-19 antivielas atklātas 2,5% iedzīvotāju

Itālijā publicēts valsts mēroga pētījums, kur secināts, ka COVID-19 antivielas ir izstrādājušās tikai 1,48 miljoniem jeb 2,5% iedzīvotāju, kaut arī Itālija ir viena no pandēmijas vissmagāk skartajām Eiropas valstīm, vēsta amerikāņu medijs CNN.

Saskaņā ar pētījumu, kura rezultāti publicēti pirmdien, 3.augustā, ziemeļu reģionā Lombardijā, kas pandēmijas pirmajā vilnī cieta vissmagāk, ir visvairāk cilvēku ar jaunā koronavīrusa antivielām, proti, 7,5%. Valsts lielākajās salās, Sicīlijā un Sardīnijā, savukārt šādu iedzīvotāju īpatsvars bijis vismazākais, proti, 0,3%.

«Dažādie pētījuma rezultāti dažādās valsts vietās ir ļoti atbilstoši,»

tā pirmdien pētījumu komentējis Itālijas veselības ministrs Roberto Speranza (Roberto Speranza). «Tas nozīmē, ka skarbie un stingrie pasākumi, ko ieviesa centrālā valdība un reģionu valdības, un Itālijas tautas pareizā rīcība novērsa vēl apjomīgāku vīrusa izplatību.»

Pētījums, kurā laika posmā no 25.maija līdz 15.jūlijam ņemtas asinsanalīzes 64 660 cilvēku, kuri dzīvo 2 000 dažādos ciematos un pilsētās, parādījis, ka nepilna trešdaļa no inficēšanās gadījumiem bijuši bez slimības simptomiem, vēsta CNN.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas