Pētījums: Kopš 2003.gada Baltijas valstu jauniešu vidū samazinājies alkohola patēriņš

Aizvadītā gadsimta deviņdesmitajos Igaunijas skolēnu vidū pieauga alkohola patēriņš, tomēr kopš 2003.gada tas ir samazinājies, par Tartu Universitātes studentes Deizijas Kudres (Daisy Kudre) maģistra darbu vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kudre savā darbā salīdzinājusi 15 un 16 gadus vecus jauniešus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā un Zviedrijā no 2003. līdz 2015.gadam. Visās valstīs jauniešu alkohola patēriņš šajā laikā posmā ir krities, un Lietuvā bijis vislielākais kritums, kamēr Latvijā – vismazākais.

Alkohola patēriņa apjomi samazinājušies, jo vairojusies izpratne par alkohola kaitīgo ietekmi, ieviesti visaptveroši kontroles mehānismi un mainījušies uzskati sabiedrībā, uzskata Kudre.

Pētniece norāda, ka daudzas veselības problēmas ir saistītas ar alkohola patēriņu un atkarību no tā, tāpēc nepieciešams saprast kā un kad veidojas ar alkohola patēriņa paradumi, kas bieži vien sākas tieši pusaudžu gados.

Lasiet arī: Plāno nepilngadīgos sodīt par cigarešu un alkohola lietošanu un glabāšanu

Kudre savā darbā secinājusi, ka lielāks alkohola patēriņa risks bija tiem jauniešiem, kuru vecāki bieži vien nezināja, kur viņu bērni atrodas sestdienu vakaros. Lielāks risks bija arī tiem jauniešiem, kuri kavēja skolu, smēķēja, lietoja marihuānu un uzskatīja, ka alkohols ir viegli pieejams.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas