Pētījums: Latvijas iedzīvotāji ceļotu biežāk, ja būtu bezvīzu režīms ar Krieviju

Gandrīz katrs otrais jeb 46% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ceļotu uz Krieviju biežāk, ja starp valstīm nepastāvētu vīzu režīms, turklāt apmeklējumam kā pirmo pilsētu izvēlētos Sanktpēterburgu, secināts Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express Latvia veiktajā pētījumā.

Katrs trešais jeb 31% ceļotāju atzīst, ka bezvīzu režīms starp Krieviju un Latviju atvieglotu ceļojumu plānošanu, savukārt 15% respondentu norāda, ka tas samazinātu ceļojumam nepieciešamos finanšu līdzekļus. Tikai 8% respondentu norādīja, ka prasība pēc vīzas nav šķērslis, lai ceļotu uz Krieviju.

«Analizējot pieprasījumu, redzam, ka pēdējos gados tieši maršruti uz Sanktpēterburgu ir piedzīvojuši straujāko pieaugumu. Maršrutā Rīga – Sanktpēterburga šā gada pirmajā pusgadā pārvadājām par 67% vairāk, savukārt savienojumā Tallina – Sanktpēterburga pieaugums bija 27%. Domājot par tālāku pasažieru plūsmas palielināšanu, bezvīzu režīms ir mājas darbs, pie kura būtu jāstrādā atbildīgajām institūcijām,» norāda Lux Express Latvia pārstāve Regīna Reķe.

Trešā daļa atzina, ka neplāno ceļot uz Krieviju, savukārt 15% aptaujāto bija grūti novērtēt, vai ceļotu biežāk uz Krieviju, ja starp valstīm nebūtu vīzu režīms.

Lux Express Latvia eksperti atgādina, ka pastāv vairāki vīzu veidi – darījumu un komercvīzas, tūrisma vīzas, privātās vīzas, mācību vīzas, tranzītvīzas un citas. Lai saņemtu Krievijas vīzu, ir jāvēršas Krievijas Federācijas Latvijas Republikā konsulārajā nodaļā. Domājot par ceļotāju ērtībām, arī Lux Express Latvia pārdošanas birojā var nokārtot nepieciešamās formalitātes. Konsulārā nodeva par vīzas izsniegšana Latvijas pilsoņiem var būt no 47 līdz 94 ASV dolāriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas