Pētījums: lauksaimniecība akūti degradē trešdaļu no Zemes augsnes

Trešdaļa no kopējā augsnes apjoma uz mūsu planētas ir smagi degradēta, un auglīga augsne tiek zaudēta ar ātrumu 24 miljardi tonnu gadā, secināts ANO paspārnē veiktā pētījumā, ar kuru organizācija aicina atteikties no destruktīvi intensīvām zemkopības metodēm.

«Industriālā zemkopība ir laba tam, lai pabarotu iedzīvotājus, taču tā nav ilgtspējīga. (..) Rādītāji ir diezgan baisi, ja paraugāties uz iedzīvotāju skaita pieaugumu, taču situācija nav bezcerīga. Ja valdības izdarīs gudras izvēles, situācija var uzlaboties,» tā komentējusi Monika Barbū (Monique Barbut) ANO izpildsekretāre pārtuksnešošanās un zemes degradācijas novēršanas jautājumos.

Kā vēsta ziņu portāls EurActiv, pētījumu veicis Eiropas Komisijas Apvienotais pētījumu centrs un secinājis, ka augsnes ražīguma samazināšanās novērojama kopumā 20% pasaules aramzemes, 16% mežu zemes, 19% ganību un 27% stepju.

Smagākā situācija esot Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras tuksneša, taču arī Eiropā vāja zemes pārvaldība vainojama tajā, ka ik gadu tiek zaudēti 970 miljoni tonnu augsnes, kas iespaido ne tikai pārtikas ražošanu, bet arī bioloģisko daudzveidību un dabas noturību pret dabas kataklizmām.

Ref: 111.111.103.4955

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas